Přejít k hlavnímu obsahu
Zapomělsem, tip Frontmana z letošního roku | Foto: Jiří Šonovský
Zapomělsem, tip Frontmana z letošního roku | Foto: Jiří Šonovský
redakce - So, 03.10.2020 - 08:00

Hradecký slunovrat vyhlásil konkurz na svou Welcome scénu

Welcome scéna festivalu Hradecký slunovrat se opět otevřela začínajícím kapelám a autorům všech žánrů. Máte-li zájem se ve dnech 24. až 26. června 2021 ukázat v působivém prostředí zámku v Hradci nad Moravicí, přihlaste se nejpozději do konce letošního roku do konkurzu.

Jako jedna ze tří hudebních scén festivalu Hradecký slunovrat nabízí Welcome scéna pro české i zahraniční kapely možnost prezentovat svou vlastní tvorbu. Na základě konkurzu dramaturgové vyberou 14 kapel, které pozvou na festival. Cílem této scény je objevovat začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry a těm se pak snažit i prostřednictvím souvisejícího servisu pomoct. 

Dirty Old Dogs na Welcome scéně | Foto: Jiří Šonovský

„Naší snahou je zejména seznámit s tvorbou vybraných kapel na Welcome scénu pokud možno co nejvíce posluchačů, hudebních publicistů, ale i dramaturgů jiných kulturních akcí a festivalů. Toto se netýká jen přítomných hostů a návštěvníků přímo na festivalu Hradecký slunovrat, kapely se v různých formách snažíme propagovat a jinak podporovat i po skončení festivalu,“ říká šéf Welcome scény Ondřej Oborný.

Za zmínku stojí, že organizátoři festivalu Hradecký slunovrat na začátku roku 2020 premiérově uspořádali za účasti kapel právě z Welcome scény tzv. Welcome tour ve 4 různých klubech v ČR. V rámci červnové části HS 2020 se pak prvně přímo na festivalu uskutečnilo setkání přítomných hudebních publicistů a dramaturgů se zástupci vybraných kapel. Od roku 2019 dále festival Hradecký slunovrat také vydává písně od všech vybraných kapel na speciální propagační CD kompilaci, jejíž realizace se letos ujalo vydavatelství Indies Scope (pro ilustraci můžete streamovat na odkazu níže).

Zmíněný servis plánují organizátoři festivalu poskytnout vybraným kapelám i v roce 2021. K dalšímu zatraktivnění by dále měly přispět také oficiální „programové spolupráce“ s partnerskými festivaly jako např. Boskovice – festival pro židovskou čtvrť, Freedom fest, Letní filmové škola Uherské Hradiště nebo Polské dny v Ostravě. Dramaturgové těchto festivalů si z účinkujících na Welcome scéně HS 2021 totiž vyberou své favority, které osloví k účinkování na vlastní akci. Jednu z kapel na hlavní scénu v roce 2022 si pak tradičně vyberou také organizátoři Hradeckého slunovratu.

Tagy Welcome scéna Hradecký slunovrat

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY