Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 28.12.2019 - 00:01

PRS SE One: evropská reedice jednosnímačového modelu

V roce 2007 byl v marylandských dílnách společnosti Paul Reed Smith navržen atypický model kytary PRS SE One, jehož sériovou výrobu dostala později na starost korejská továrna značky. Nástroj inspirovaný přímočarým konceptem známého Les Paulu Junior se nyní dočkal reedice v podobě limitované série PRS SE One, určené speciálně pro evropský trh.

Korpus v designovém stylu Eclipse je vyroben ze dvou kusů koriny (Terminalia superba), která je svým zvukovým charakterem blízká mahagonu. Pro stavbu krku byl použit tzv. africký mahagon (Khaya Ivorensis) s profilem Wide Fat, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců, kulaté polohové značky a ořech široký 43 mm. Menzura činí pro PRS tradičních 25 palců.

Podobně jako Gibson LP Junior je kytara vybavena pouze kobylkovým single coilem SP-SOAP-TNC P-90 poskytujícím zvuk na pomezí klasického jednocívkého snímače a vintage humbuckeru.Jednoduše řešené ovládání sestává z potenciometru hlasitosti.

Jednodílná pevná kobylka typu wraparound s mosaznými kameny má pozitivní vliv na konzistenci a sustain tónu, ladění obstarávají celokovové firemní strojky a hardware má chromovanou povrchovou úpravu.

Evropská limitovaná edice PRS SE One bude nabízena v transparentních odstínech Tobacco Sunburst s želvovinovým pickguardem nebo Vintage Amber s černým krytem, oficiální cena byla nastavena na cca 640 eur včetně měkkého polstrovaného pouzdra. Přiložené video demonstruje zvuk předchozí řady této série.

Tagy Paul Reed Smith PRS SE One
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY