Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: gearnews.com
Zdroj: gearnews.com
Jan Hamerský -

PRS SE Mark Holcomb Seven WL: o strunu větší zážitek

Jak tenhle test dopadne, mi bylo jasné, jak jsem zmerčil logotyp a podpis klienta. Sedmička Paul Reed Smith SE Mark Holcomb Seven WL se sice nemůže pochlubit tak působivým exteriérem jako její předloňský šestistrunný předchůdce, co do kvality si však s ním nezadá. Její herní i užitné vlastnosti jsou naprosto kulervoucí.

Signature kytara je něco jako pro pětiletého kluka mikina se Spidermanem. Tuší, že z něj ten potisk neudělá superhrdinu, ale stejně ji chce, protože co kdyby náhodou. Většinou se potáže s nepořízenou. Někoho může placebo efekt vybičovat k heroickým výkonům, jenže žádný podpis ještě kytaru neobdařil nadpřirozenými schopnostmi. Samozřejmě se to netýká modelů Marka Holcomba. Ty jsou úžasné i bez marketingových kouzel.

Jednak má kytarista z djentových Periphery vzácný dar přát si kytaru, která vyhoví požadavkům spousty různorodých hráčů, a potom mu ji vyrobil Paul Reed Smith, který je na kvalitu pes, ať už si nástroje nechává vyrábět v Marylandu nebo jako v tomto případě na Jávě.

Z PRS SE Mark Holcomb HB 2018 jsem dodnes u vytržení a jeho volné pokračování Seven WL mi nabídlo ještě víc. Změnil se hlavně vršek. Na těle zbyl ze dvou kusů javoru jen top. Překrývá ho ořechová dýha, která sice nezanechává tak omračující dojem jako flambovaný obláčkový javor, ale zvuku určitě přidala zajímavější měkčí odstín.

Základ, tělo z hutného mahagonu a humbuckery Seymour Duncan Alpha a Omega, ale zůstal. Djentlemani vědí. Zvuk nasucho prostřelí blok motoru. Výkonné pasivní snímače se vyjadřují velmi jasně i při úplném zkreslení a na rozdíl od jiných, měděných cívek „na metal“ se chovají velmi temperamentně také v téměř akustických polohách.

Dokonce máte k ruce rozpínání v knoflíku clony. Přesto bych mnoho nedal za to, že nakonec stejně jako já vytuhnete u klanění se mocnému „thallu“. Basy, které toto monstrum vyluzuje, jsou lahodné i smrtící. Alespoň srovnatelný Ibanez RGD71AL-ANB z bahenního jasanu, u kterého se při hraní i placení prohnete úplně stejně jako v případě PRS, zní hodně chudokrevně. Buďte ale opatrní, máte-li zálusk na takovýto o strunu větší zážitek. Paul Reed Smith SE Mark Holcomb Seven WL už nebudete chtít vrátit.

Tagy Paul Reed Smith Mark Holcomb PRS SE Mark Holcomb HB 2018 djent Ibanez rgd71AL-ANB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY