Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.09.2019 - 12:00

PRS Private Stock Modern Eagle V: flexibilita v luxusním balení

Nástroje ze série Private Stock patří k tomu nejlepšímu, co může marylandská značka Paul Reed Smith svým příznivcům nabídnout. Mezi exkluzivní kousky této edice se řadí také model Modern Eagle, jehož nejnovější verze s označením Modern Eagle V Limited nyní přichází na trh v limitované edici nabízející kromě špičkových materiálů a bezchybného zpracování také nadstandardní zvukovou flexibilitu.

Pátá generace tohoto speciálu je osazena krkovým a kobylkovým humbuckerem TCI, které doplňuje střední single coil NSC. Snímače jsou ovládány pětipolohovým nožovým switchem, potenciometrem hlasitosti, tónovou clonou a třemi páčkovými minipřepínači.

Dva z nich rozepínají cívky humbuckerů a poskytují zvuk téměř totožný se skutečnými singly (systém TCI-tuned), třetí switch navíc mění hodnotu odporu potenciometru Volume z 500 na 250 kOhm, což dodává kytaře další zvukové rejstříky a v tónově cloně je integrován push/pull spínač aktivující oba humbuckery, takže lze využít HH kombinaci „Les Paul“ nebo všechny tři snímače současně.

Korpus tvoří mahagonový masiv s topem ze dvou plátů fládrovaného javoru, jenž byl použit i na lepený krk s kulatějším profilem, hmatník z indického palisandru nese 22 medium jumbo pražců a tradiční ptačí polohové značky z abalonu. Menzura činí klasických 25 palců.

Struny jsou ukotveny ve firemním vibratu Gen III s uzamykatelnými kameny a povrchovou úpravou Smoked Black, ladění obstarávají spolehlivé uzamykatelné strojky Phase III s palisandrovými rondely. PRS Private Stock Modern Eagle V Limited bude vyroben v edici čítající 120 kusů a exkluzivitě nástrojů dodávaných s pouzdrem Private Stock Black Paisley odpovídá i cena pohybující se okolo 10 000 dolarů.

Tagy Paul Reed Smith PRS PRS Private Stock Modern Eagle V
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY