Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.05.2020 - 00:01

PRS 35th Anniversary Dragon Private Stock

Nástroje ze série Private Stock patří k tomu nejlepšímu, co může firma Paul Reed Smith v současné době nabídnout, a pokud je některá z těchto kolekcí zařazena do výroční edice, tak se s jistotou jedná o exkluzivní sběratelské kousky odrážející hodiny filigránské práce špičkových kytarářů a designerů. Tyto atributy beze zbytku splňuje limitovaný model 35th Anniversary Dragon Private Stock, připomínající 35. výročí existence značky.

Speciál vycházející ze známé verze PRS McCarty má korpusovou základnu z výběrového afrického mahagonu krytého topem tvořeným dvěma masivními pláty bombírovaného javoru s výraznou plamínkovou kresbou. Krk ze dřeva chalteccoco doplňuje ziricotový hmatník s 22 středně silnými pražci a radiusem 10 palců.

Na hmatníku a částečně i hlavici se rozhodně nešetřilo opulentními intarziemi, jejichž podobu navrhl grafik Jeff Easley, autor obalů instruktážních knih k populárním fantasy hrám Dungeons & Dragons. Detailně propracovaný motiv draka je složen z různých druhů abalonu, černé perleti, corianu, citrínu, syntetického opálu apod.

Kytara je vybavena dvojicí humbuckerů TCI Treble a TCI Bass napojených na třípolohový přepínač, společnou hlasitost a tónovou clonu s push/pull rozepínáním cívek. Hardware v povrchové úpravě Smoked Black sestává z wraparound kobylky PRS Stoptail a uzamykatelných firemních strojků Tweaked Phase III L opatřených dřevěnými rondely.

PRS 35th Anniversary Dragon Private Stock v transparentním odstínu Frostbite Dragon’s Breath potaženém tenkou vrstvou nitro laku je nabízen v limitované sérii 135 kusů a exkluzivitě této řady odpovídá i cena, pohybující se na americkém trhu okolo 16500 dolarů. Součástí dodávky je samozřejmě luxusní pevné pouzdro s logem 35th Anniversary Private Stock. Poslední modely by měly být distribuovány v červnu letošního roku.

Tagy Paul Reed Smith PRS 35th Anniversary Dragon Private Stock
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY