Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Profesionální efektový napaječ Eventide PowerMAX

Po modelu Power Factor 2 přichází americká společnost Eventide na trh s dalším profesionálním napěťovým distributorem nesoucím označení PowerMAX, jenž byl opět navržen ve spolupráci s renomovanou dánskou značkou CIOKS a podle slov výrobce představuje nový standard v tomto segmentu.

Bíle lakovaná krabička z ohýbaného ocelového plechu o rozměrech 160x88x25 mm a hmotnosti 460 g je osazena okruhem s technologií SMPS poskytující i přes kompaktnost napaječe téměř dvojnásobný výkon (38.4 W, sumární max. proud 4 620 mA/9V) než jeho předchůdce a samozřejmostí je kvalitní filtrace zamezující vzniku různých interferencí a brumu.

Distributor v základu nabízí 7 flexibilních napájecích výstupů s trochu netradičními CINCH konektory umístěnými na bocích. Každá izolovaná výstupní větev disponuje vlastním voličem napětí (dva mini-switche) umožňujícím ve 4 kombinačních krocích nastavit nezávislou výstupní hodnotu 9, 12, 15, 18 V DC (proud 660, 500, 400, 330 mA podle volby napětí), takže můžete energií zásobovat nejen klasické pedály ala Boss, Ibanez, MXR atd., ale také multiefekty Eventide, modely Strymon apod.

Kromě tohoto je PowerMAX osazen i výstupním 5V USB portem pro napájení odpovídajících zařízení, nechybí signalizační diody a praktickou vychytávkou pro cestující muzikanty je univerzální vstupní obvod s automatikou zaručující bezproblémový chod v sítích 110, 120 a 230 V.

Díky velmi nízkému profilu šasi (25 mm) a patentovanému systému uchycení CIOKS GRIP lze napaječ bez potíží připevnit také do spodní části kolejnicových pedalboardů typu Pedaltrain nebo Templeboards, čímž se na boardu uvolní drahocenné místo pro efekty.

Novinka se v evropské distribuci představí zřejmě na přelomu září a října, oficiální cena pro americký trh se má pohybovat pod hranicí 200 dolarů včetně 13 Flex kabelů (CINCH/barelový konektor/minijack), z nichž 5 je určeno pro efekty s obrácenou polaritou (Eventide Factor, Line 6 DL4/MM4, některé starší EHX apod.).

Tagy Eventide Eventide PowerMAX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY