Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Produkční studio Rode Rodecaster PRO II

Australská značka Rode posílila své produktové portfolio o komplexní produkční stanici Rodecaster Pro II, představující optimální řešení produkce zvuku pro tvůrce obsahu, včetně streamerů, podcasterů a hudebníků. Novinka kombinuje v dané kategorii revoluční funkce se špičkovou zvukovou kvalitou, širokými možnostmi konektivity a v neposlední řadě také intuitivním ovládáním, a je tak nadstandardně flexibilním studiovým centrem, které nahrazuje úspěšnou původní konzoli Rodecaster Pro.

Na zadním panelu najdeme čtveřici XLR/jack vstupů Neutrik pro připojení mikrofonů, nástrojů či linkových zažízení, předzesilovače Revolution s gainem až +76 dB a šumem -131.5 dBV zajišťují čistý transparentní projev, integrován je výkonný čtyřjádrový zvukový engin, inovované procesory Aphex, efektová sekce (kompresor, noise gate, high-pass filtr, de-esser, EQ, reverb, delay atd.) a Bluetooth modul pro integraci telefonních hovorů.

Vývojáři model osadili dotykový displej s vysokým rozlišením, haptickou zpětnou vazbou a úphlopříčkou 5.5 palců, pro snadnou navigaci slouží rotační enkoder, k dispozici je celkem devět individuálně přiřaditelných kanálů se šesti fyzickými a třemi virtuálními fadery, osm plně programovatelných Smart padů s přepínáním stejného počtu bank, a pro lepší orientaci je většina ovládacích prvků podsvícena. Pady je možno použít také k odesílání MIDI informací, aktivaci automatiky mixážního pultu apod.

Obsluhu může zjednodušit editační režim VoxLab a připravené presety, takže kvalitní nahrávky pořídí i začátečníci, a systém samozřejmě umožňuje uložení (tzv. „Shows“) často používaných kompletních nastavení. Vedle dvojice hlavních výstupů jsou umístěny čtyři sluchátkové zdířky napojené na zesilovače o výkonu 250 mW, vícestopý nebo stereofonní záznam lze nahrávat na karty microSDHC/SDXC, flash disk nebo přímo do počítače (slot + 2x USB-C), nechybí ethernetový konektor a připraveno je také Wi-Fi 802.11g/n/ac 2.4/5GHz.

Frekvenční odezva je dána mantinely 20 Hz – 20 kHz, maximální výstupní úroveň činí +4 dB a převodníky pracují v rozlišení 24-bit/48 kHz. Rode Rodecaster PRO II o rozměrech 309 x 273 x 83 mm a hmotnosti 1.96 kg je kompatibilní s platformami macOS 10.15 nebo Windows 10 a jejich vyššími ekvivalenty. Oficiální česká cena se pohybuje pod hranicí 19800 Kč včetně USB adapteru 15V/2A a kabelu USB-C/USB-C.

Tagy Rode Rode Rodecaster PRO II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY