Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

NTH-100: první sluchátka značky Rode

Firma Rode není na poli zvukové techniky žádným nováčkem, proto trochu překvapí fakt, že renomovaná australská značka doposud neměla ve svém portfoliu žádný typ sluchátek. To se nyní mění s příchodem circumaurálního profesionálního modelu NTH-100, který je podle slov výrobce vyvrcholením více než 30 let zkušeností. Každá součást těchto sluchátek byla pečlivě vyrobena tak, aby poskytovala výjimečný zvukový výkon, vynikající pohodlí, bezkonkurenční odolnost a v neposlední řadě také působivý design.

NTH-100 jsou ideální pro všechny formy tvorby obsahu, včetně mixování, produkce zvuku a videa, lokálního nahrávání, podcastingu či streamování, a potřebný komfort mimo jiné zaručují pečlivě tvarované polštářky náušníků a hlavového mostu potažené měkkou a prodyšnou Alcantarou. Vývojáři navíc pěnové náušníky opatřili vrstvou gelu na bázi revoluční technologie CoolTech, který pohlcuje a odvádí teplo, aktivně chladí hlavu i uši a výrazně snižuje únavu při dlouhodobějším poslechu.

Zvýšená pozornost byla věnována také ergonomii mušlí s obousměrným pohybem a paměťovou pěnou zajišťující přizpůsobení jakékoli velikosti nebo tvaru hlavy (i když nosíte brýle), a plně nastavitelný hlavový most využívá firemní inovativní systém FitLok, jenž zafixuje fyzické nastavení, takže sluchátka není nutno při každém nasazení znovu upravovat.

U NTH-100 byly použity na zakázku navržené drivery o průměru 40 mm, poskytující čistý a velmi přirozený zvuk s výjimečné detaily a extrémně nízkým zkreslením. Zvolená konstrukce tlumí okolní hluk o hodnotu cca 20 dB, frekvenční odezva je dána mantinely 5 Hz – 35 kHz, citlivost dosahuje úrovně 110 dB/V, impedance činí 32 ohmů a maximální vstupní výkon má limit 1700 mW (1% THD @ 1kHz).

Měniče jsou vybaveny speciální cívkou s jádrem tvořeným čtyřvrstvou hliníkovou slitinou s velmi vysokou tenzí, a mimořádně tuhou třívrstvou membránou z Mylaru. V kombinaci s neodymovým magnetem a inovativním fázovým konektorem, inspirovaným oceňovaným mikrofonem NTG5, zajišťují tyto špičkové komponenty přesnou frekvenční a fázovou odezvu v celém slyšitelném spektru a nadstandardně zřetelný projev.

Sluchátka Rode NTH-100 o rozměrech 190 x 188 x 80 mm a hmotnosti 350 g jsou dodávána společně s adapterem jack/minijack, převozním pouzdrem a rovným 2.4 m dlouhým uzamykatelným kabelem, který lze zapojit na obě strany. Model lze přizpůsobit svému stylu také prostřednictvím volitelných kabelů v délkách 1.2 nebo 2.4 m a neonových barvách: růžové, zelené, modré, oranžové. Cena setu byla nastavena na cca 4100 Kč.

Tagy Rode Rode NTH-100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY