Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kondenzátorový mikrofon Rode NT-USB+

Společnost Rode se po téměř deseti letech rozhodla aktualizovat oblíbený desktopový mikrofon NT-USB a nabídla zájemcům vylepšenou flexibilní verzi NT-USB+, jež by měla bodovat zvukem studiové kvality v jednoduchém, kompaktním balení a také funkcemi nové generace, jako je vestavěná DSP jednotka, kterou lze ovládat prostřednictvím mobilních nebo standardních aplikací.

Základem NT-USB+ je kapsle studiové kvality doplněná firemní předzesilovací technologií s nízkošumovým preampem Revolution, poprvé představeným u modelu Rodecaster Pro II. Prémiové vlastnosti v dané kategorii mikrofonů zajišťuje i modernizovaný AD převodník pracující s rozlišením 24-bit / 48 kHz A-D. Mikrofon má užší kardioidní směrovou charakteristiku a může být ideálním pomocníkem při nahrávání mluveného slova, zpěvu či nástrojů.

Klíčovým prvkem je zmíněná interní DSP sekce, na níž Rode spolupracoval s erudovanou značkou Aphex. Pomocí softwarů Rode Central, Connect, UNIFY nebo Reporter tak lze upravit zvuk např. efekty Aural Exciter a Big Bottom či aktivovat vestavěný kompresor, šumovou bránu, vysokofrekvenční filtraci apod. Uvnitř robustního těla s USB-C portem najdeme také sluchátkový zesilovač pro monitoring s nulovou latencí, doplněný potenciometry mixu a hlasitosti, pod nimiž je umístěn minijackový sluchátkový výstup.

„Původní NT-USB zaznamenal okamžitý úspěch, když byl před téměř deseti lety uveden na trh, a nastavil tak vysoký standard pro USB mikrofony studiové kvality. S NT-USB+ přichází nový standard. Zachovali jsme tvar a funkčnost, díky nimž měl předchozí model takový úspěch, a představili jsme několik nových funkcí, které integrují nejmodernější technologie pro další vlnu tvůrců. Zvuk USB typu plug-and-play ještě nikdy nezněl tak dobře,“ řekl na adresu novinky Damien Wilson, generální ředitel společnosti Rode.

Mikrofon NT-USB+ dodává australský výrobce společně s desktopovým stojánkem a odnímatelným pop filtrem. Oficiální cena setu se pohybuje okolo 170 dolarů. Rozměry: 184  x 62 x 50 mm, hmotnost: 540/730 g, frekvenční odezva: 20 Hz – 20 kHz, dynamické rozpětí: 97 dB.

Tagy Rode Rode NT-USB+

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY