Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Luxusní ramenový mikrofonní stojan Rode PSA1+

Firma Rode Microphones, erudovaný výrobce studiové techniky, představil inovovanou verzi svého profesionálního stolního mikrofonního ramene z řady PSA, určeného pro televizní či rádiová studia, podcasting, streaming, tvorbu obsahu a další příbuzné aktivity. Nový model, nesoucí označení PSA1+, je oproti předchůdci vybaven kompletně přepracovaným pružinovým systémem, zajišťujícím vysokou stabilitu a plynulost pohybu při polohování upevněného mikrofonu.

Inovovaná konstrukce s pružinami pohlcujícími zvuk zajišťuje velmi tichý chod a také otáčení v úhlu 360 stupňů, takže mikrofon můžete rychle nastavit do požadované polohy. Integrovaný pryžový tlumič má navíc za cíl eliminovat hluk, který by mohla generovat např. klávesnice, myš a další prvky umístěné na desce stolu. Na kloubových ramenech potažených neoprenem jsou umístěny čtyři úchyty sloužící jako vodítka kabelů – bez ohledu na to, zda se jedná o USB nebo XLR kabeláž.

Rameno lze jednoduše připevnit k okraji stolu pomocí šroubové svorky, koncipované pro desky o tloušťce až 70 mm, a nově také namontovat i přímo na plochu stolu díky zásuvnému podstavci (povrchy do tloušťky 55 mm). Systém je vhodný pro mikrofony o hmotnosti 94 g až 1.2 kg a akční rádius je dán rozsahem 94 cm v horizontálním a 86 cm ve vertikálním směru.

Koncový závit má standardní průměr 3/8 palce, ale díky přiloženému adapteru 5/8 palce lze připevnit i mikrofony se širším závitem a rameno je kompatibilní s většinou shock mountů. Prémiový mikrofonní stojan Rode PSA1+ o hmotnosti 1.52 kg a rozměrech 6.5 x 94 x 10 cm ve složeném stavu je možno na evropském trhu pořídit za cenu pohybující se okolo 135 eur. Součástí dodávky jsou kromě duálního ramene a závitového adapteru samozřejmě i oba typy stolních kotvících úchytů.

Tagy Rode Rode PSA1+

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY