Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.11.2020 - 00:01

Produkční stanice Native Instruments Maschine+

Německá společnost Native Instruments zařadila do svého produktového portfolia komplexní pracovní stanici Maschine+, využitelnou v kombinaci s počítačem nebo jako nezávislý standalone nástroj. Detailně promyšlené workflow nabízí pohodlnou tvorbu melodií, harmonií, beatů, samplů, aranžování apod. Díky  robustnímu šasi z eloxovaného hliníku a řadě praktických, rychle přístupných funkcí podpořených širokou konektivitou je model Maschine+ schopen zastat práci jak ve studiu, tak v pódiových podmínkách.

Uživatelé některé z předešlých verzí Maschine se novému modelu pravděpodobně rychle přizpůsobí, protože Maschine + přebírá většinu ovládacích prvků od svých předchůdců. Groovebox pracuje s bohatou paletou softwarových nástrojů a efektů včetně Massive, Monark, Prism, FM8, Raum, Phasis, Maschine Factory Library nebo pěti modulů Expansions (Deep Matter, Lilac Glare, Solar Breeze, True School, Velvet Lounge).

Každý nástroj byl optimalizován pro „Plus“ verzi osazenou čtyřjádrovým procesorem Intel Atom, duální 4GB pamětí RAM DDR3L a úložištěm eMMC s kapacitou 32GB. S firemní knihovnou NI Expansions je tak k dispozici další nepřeberné množství kvalitních zvuků, jež lze načíst prostřednictvím USB či SD karty se slotem umístěným na levém boku šasi.

Pro bezdrátovou komunikaci byly integrovány technologie WiFi a Link, zajišťující instalaci a aktualizaci produktů či spolupráci a synchronizaci s jinými zařízeními. Maschine+, běžící na upraveném operačním systému OS založeném na Linuxu, je vybaven zvukovou kartou s převodníky 24-bit/44.1 kHz a výrobce udává kompatibilitu s platformami Mac i PC (macOS 10.14 a vyšší, W10 64-bit).

Bohatá konektivita sestává ze sluchátkové zdířky s vlastní hlasitostí, stejně vybavené dvojice linkových výstupů, mikrofonního vstupu s korigovatelnou citlivostí, dvou linkových vstupů, DIN konektorů MIDI In, Out, vstupu pro footswitch a portu USB B doplněného dvěma porty USB A, takže připojit lze např. MIDI klaviaturu a současně i další satelitní zařízení jako harddisky apod. Napájení obstarává adpater 15V 2.6 A.

Česká cena modelu Native Instruments Maschine+ o rozměrech 322 x 301 x 51 mm a hmotnosti 2.5 kg byla nastavena okolo 34000 Kč. Cenovka zahrnuje také SD kartu 64GB, adapter a voucher pro výběr libovolné dvojice softwaru z průběžně narůstající kolekce paketů Expansions.

Tagy Native Instruments Native Instruments Maschine+
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY