Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PreSonus AudioBox Go: nejmenší USB-C zvukovka na trhu?

Firma PreSonus, patřící pod koncern Fender, uvedla na trh doposud zřejmě nejmenší a nejlehčí zvukovou USB-C kartu s označením AudioBox Go. Jednoduše koncipovaný, finančně dostupný a přitom dostatečně výkonný model 2xin/2xout se v podstatě vejde do kapsy, a nabízí všechna připojení, která potřebujete k nahrávání na cestách nebo v domácím studiu. AudioBox Go je samozřejmě kompatibilní s počítači i mobilními zařízeními a může být optimální volbou pro každého, kdo chce rychle začít nahrávat.

Karta o rozměrech 108 x 44 x 84 mm a hmotností pouhých 240 g je vybavena předzesilovačem PreSonus XMAX-L (THD < 0.004%), který zajišťuje, že vaše nahrávky budou znít čistě a zřetelně s nízkým šumem, a zároveň nabízí až 50 dB gainu a fantomové napájení +48 V pro profesionální kondenzátorové mikrofony. Konektor XLR/jack poslouží také jako linkový vstup, jenž lze použít pro nahrávání kláves, bicích automatů a dalších zařízení.

Samostatný nástrojový vstup s odpovídající impedancí umožňuje připojit elektrickou kytaru nebo baskytaru, takže můžete nahrávat kytaru a vokály současně. Oba konektory jsou umístěny na zadní straně, kde najdeme také dvojici hlavních jackových výstupů a port USB-C 2.0, který slouží i pro napájení. Čelní sluchátkový konektor s vlastním potenciometrem hlasitosti je napojen na zesilovač o výkonu 2 x 30 mW / 60 Ohm.

AudioBox Go je osazen převodníky pracujícími v rozlišení 24-bit/44.1, 48, 88.2, 96 kHz dynamické rozpětí činí 90/120 dB (ADC/DAC), frekvenční rozsah je dán mantinely 20 Hz – 20 kHz, preamp zvládne signál o síle až +10 dB a v případě výstupů výrobce uvádí zkreslení nižší než 0.007%, což jsou na kartu dané kategorie velmi slušné parametry.

Součástí balení je také DAW aplikace Studio One Prime a balíček softwaru Studio Magic pro platformy Mac i Windows, takže vaše nové nahrávací studio bude fungovat ihned po vybalení z krabice. S PreSonusem AudioBox Go tak můžete nahrávat všude, kam vás zvuk zavede. Cena modelu se na českém trhu pohybuje pod hranicí 2000 Kč.

Tagy Presonus PreSonus AudioBox Go

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY