Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Prémiové vokální mikrofony Sennheiser MD 435 a MD 445

Firma Sennheiser je bezpochyby jedním z celosvětových lídrů v oblasti profesionálních mikrofonů, což kromě jiných produktových řad potvrzuje i série MD (Microphone Dynamic), která se na trhu etablovala už před desítkami let a zahrnuje modely, představující ve své kategorii průmyslový etalon. Zatím posledními přírůstky této kolekce jsou prémiové vokální mikrofony MD 435 a MD 445, u nichž výrobce slibujen nejen špičkový zvuk, ale také maximální odolnost vůči zpětné vazbě.

Obě dynamické verze, určené především pro koncertní použití, nabízejí široký frekvenční rozsah 40 Hz až 20 kHz, impedanci 245 ohmů a hraniční hodnota SPL činí 163 dB. Provedení MD 435 s citlivostí -54.9 dBV/Pa (1.8 mV) je vybaveno kapslí s kardioidní charakteristikou, jejíž funkčnost a vlastnosti byly prověřeny ve špičkových bezdrátových modelech, kde tato důležitá komponenta nesla označení MD 9235.

Lehká cívka z hliníku a mědi zajišťuje rychlou přechodovou odezvu, což se odráží ve velmi detailním transparentnímu zvuku, zejména ve výškách, a silné projekci, takže v kapelovém mixu se bez námahy prosadí i jemnější hlasy. Navíc v případě přechodu na bezdrátový systém je možno mikrofonní hlavici nahradit optimalizovaným typem MM 435, kompatibilním s firemními vysílači G4, 2000, Digital 6000, Digital 9000 apod.

Superkardioidní varianta MD 445 je vlajkovou lodí řady MD, což potvrzuje svým bohatým, intenzivním a asertivním projevem s čistými výškami a průraznými středy i basy. Nově navržená cívka s citlivostí -55.9 dBV/Pa (1.8 mV) je nadstandardně odolná vůči zpětné vazbě a upravené presenční pásmo dodává výslednému zvuku nejen potřebnou brilanci, ale také průbojnost bez ztráty čitelnosti či přirozené reprodukce tónu. Podobně jako MD 435 umožňuje i MD 445 výměnu hlavice za bezdrátový typ MM 445.

Těla mikrofonů jsou vyrobena z masivního kovu a kabelové propojení je řešeno prostřednictvím konektoru XLR-3M. Oficiální cena Sennheiseru MD 435 o rozměrech 181 mm x 47.5 a váze 350 g i kompaktnější verze MD 445 (174 mm x 47.5, 329 g) byla na evropském trhu nastavena shodně pod hranicí 500 eur.

Tagy Sennheiser Sennheiser MD 435 Sennheiser MD 445

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY