Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar - St, 21.03.2018 - 13:30

Frontmani přijali naši výzvu, v Jazz Docku zazpívají se samohrajkami

Na párty konanou u příležitosti pátých narozenin našeho magazínu jsme pozvali TOP frontmany české hudební scény. Ti ve čtvrtek 12. dubna v pražském Jazz Docku zazpívají své největší hity za doprovodu Dua Modřanka. Kromě tohoto unikátního setu džentlmeni z pořadu #Kumšt chystají ještě další hudebně-přednáškové bloky a v rámci jam session se večírku jako muzikanti můžete zúčastnit i vy. V plánu je také koncert Beps'n'Johnnies a panelová diskuze.

Narozeninové pozvání přijala desítka frontmanů z předních kapel domácí hudební scény. Výzvě smrtících aranží Dua Modřanka, které speciálně pro tuto příležitost secvičí hodinový samohrajkový set, se mj. postaví Klára Vytisková (Klara & The Pop), Radek Škarohlíd (Hentai Corporation), Xavier Baumaxa, Matěj Homola (Wohnout), Daniel Kurz (Kurtizány z 25. avenue, Atari Terror), Honza Křížek, Honza Kalina (Sto zvířat), Samir Hauser (Vanessa) a Žofie Dařbujánová (Mydy Rabycad).


Z odvážného nápadu Filipa Černého z Kytary.cz založit Frontmana se nám během pár let podařilo stát nejčtenějším online magazínem pro muzikanty – a tuto pozici si chceme udržet. Na stavu české a slovenské hudební scény nám záleží, chceme ji i nadále podporovat a inspirovat začínající i pokročilé hudebníky. „Propojení Kytary.cz a Frontman.cz nijak neskrýváme. Současně ale respektujeme, že redaktoři ke své práci potřebují téměř bezvýhradnou autonomii, proto je tematicky neomezujeme. Naším společným cílem je dosáhnout toho, aby česká hudební scéna byla informovanější a sebevědomější,” říká jednatel společnosti AUDIO PARTNER Vladimír Myslík, která náš magazín vlastní. Takového přístupu si moc vážíme.

Oslavy pátých narozenin našeho magazínu v Jazz Docku vypuknou ve čtvrtek 12. dubna v 18.45 hodin. Na úvod plánujeme bližší představení redakčních plánů a panelovou diskuzi o stavu a možnostech oživení české hudební scény nazvanou Slabiny české hudební scény a jak z toho ven, závěr plánujeme cca o půlnoci.

Součástí večera, jako náš tip, bude i vystoupení jednoho z nastupujících černých koňů na nezávislé scéně, brněnských Beps'n'Johnnies. „Staví na desítky let starých psychedelických základech, ale přesto působí svěže a aktuálně. Nechybí jim sebevědomí a zejména zásluhou Báry Pokorné ani výrazný sex-appeal. Suverenita, skvělé muzikantské výkony a kozačky, tohle na mě zabírá,” uvedl jsem nedávno pro Aktuálně.cz.


Kvalitní hudební nástroje jsou na dosah a každý muzikant může dobře ovládat svůj nástroj, znát možnosti vlastního zvuku, ovládat techniku a s nadhledem posouvat věci dopředu. Tvrzení, že frontmanem v tomto smyslu může být opravdu každý, je jedním z našich východisek už od vzniku v březnu 2013. Mnohým hudebníkům ovšem chybí patřičné zkušenosti, nadhled a chuť dělat věci jinak.

Naším cílem je společně s ostatními aktivními lidmi z hudební branže v České republice a na Slovensku vytvářet takové kulturní prostředí, které nebude mít mindráky z dění na západě od českých hranic, a zároveň se zasazovat o informovanost a osvětu v oblasti hudebních nástrojů a ve všem, co s nimi souvisí.

Vstupenky
na páté narozeniny Frontmana seženete na stránkách Jazz Docku. Moc dlouho neváhejte, není jich mnoho a postupně mizí. Těšíme se na vás. Narozeninový večer si pořádně užijeme!

Tagy Frontman live
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festivalu Beseda u Bigbítu. Motto: "Nemusím...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY