Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 13.03.2017 - 00:01

Polyfonní EHX SYNTH9 Synthesizer Machine

Po modelech B9, C9, Key9 a Mel9 přichází firma Electro Harmonix s dalším zástupcem "devítkové" řady, kterým je polyfonní SYNTH9 Synthesizer Machine určený pro použití s kytarou nebo basou. Zvládá zpracovat tóny v rozsahu kontra A až po dvoučárkované dis. Efekt nabízí emulaci celkem devíti legendárních analogových syntezátorů a obvod je postaven na sofistikované technologii použité také u předešlých verzí této série.

Krabička je vybavena potenciometry Dry Synth pro nastavení poměru hlasitosti mezi čistým a efektovaným signálem a funkce dvojice knoflíků Ctrl1 a Ctrl2 jsou závislé na vybraném presetu, kde mohou fungovat jako tónová clona, oktaver, attack time, hloubka modulace, filtrační sweep time, portamento (volume/speed) nebo ovladač rychlosti vlny efektu vibe.

Bílý rotační přepínač disponuje devíti režimy nesoucími označení OBX, Profit V, Vibe Synth, Mini Mood, EHX Mini, Solo Synth, Mood Bass, String Synth a Poly VI, které emulují sound známých synthů a pro dosažení optimálního zvukového charakteru je před simulační jednotkou stabilně zařazen také integrovaný kompresor, dodávající tónu potřebný sustain.

Pedál je vybaven dvojicí výstupů Dry a Synth, přičemž první z nich není závislý na aktivaci footswitchem, napájení obstarává 9V adapter, jenž je součástí balení a vzhledem k celkové koncepci má krabička bufferovaný bypass. Výrobce doporučuje synth zařadit na začátek efektového řetězce, čímž se minimalizují případné interference ovlivňující detekci vstupního signálu. EHX SYNTH9 by se měl v distribuci objevit na přelomu března a dubna, cena pro americký trh byla nastavena na cca 220 dolarů

Tagy EHX EHX SYNTH9 Synthesizer Machine
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY