Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.07.2019 - 00:01

Pololubový PRS S2 Vela Semi-Hollow 2019

Paul Reed Smith se rozhodl částečně reinkarnovat v současnosti už nevyráběný model pololubové verze el. kytary S2 Vela, který jako součást limitované edice Reclaimed uvedl na trh před necelými dvěma lety. Nástupce v podobě varianty S2 Vela Semi-Hollow se podobně jako předchozí speciální řada může pochlubit osobitým zvukem a flexibilitou, jenž jsou dány nejen konstrukcí těla a použitými materiály, ale také méně tradiční kombinací snímačů.

Obě rezonanční desky a luby korpusu jsou vyrobeny z mahagonu, identické dřevo bylo použito i pro lepený krk s klasickým profilem Pattern Regular a palisandrový hmatník o radiusu 10 palců nese 22 středně silných pražců a klasické kulaté polohové značky. Menzura s délkou 25 palců nijak nevybočuje z firemního standardu.

Pevná kobylka se svou koncepcí vrací k prvotním návrhům Paula Reeda Smithe, který původně basovou mechaniku zásadně přepracoval. Hliníková základna dostala frézování pro úchyty strun umožňující jejich rychlou výměnu a na vintage modely odkazují dva masivní válečkové kameny vyrobené z bronzu, podobně jako u některých kytar z exkluzivní kolekce Private Stock. Ladění obstarávají odlehčené uzamykatelné strojky PRS LML a hardware má niklovaný povrch.

V pickguardu je usazen kobylkový humbucker PRS Starla poskytující jasný tón s detailní artikulací a u krku je uložen single coil PRS-Designed Type-D s vyváženým kultivovaným zvukem. Snímače jsou ovládány třípolohovým páčkovým switchem společnou tónovou clonou a v potenciometru hlasitosti je zabudován push/pull přepínač rozepínající cívky kobylkového humbuckeru.

PRS S2 Vela Semi-Hollow bude dostupný v povrchových úpravách Antique White, Black, Frost Blue Metallic, Frost Green Metallic, McCarty Tobacco Sunburst, Vintage Cherry a Walnut. Cena se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 1 500 dolarů včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy Paul Reed Smith PRS PRS S2 Vela Semi-Hollow
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY