Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.02.2019 - 23:01

Podcastingový mikrofon Rode PodMic

Australský výrobce studiové techniky Rode oznámil výrobu nového dynamického mikrofonu PodMic určeného pro podcasting. Flexibilně pojatý model nabízí v dané produktové kategorii velmi slušné parametry, vyvážený zvuk, kompaktní rozměry, odolnou konstrukci, je optimalizován pro produkční studio RodeCaster Pro, ale rozumí si samozřejmě i s jinými typy zařízení osazených XLR vstupem.

Základem je kvalitní mikrofonní kapsle s kardioidní směrovou charakteristikou (orientace - přední/ horní strana mikrofonního tubusu) chráněná robustním košem z nerezové oceli. V mosazném korpusu je integrován redukční pop filtr a nechybí speciální shockmount minimalizující přenos nechtěných vibrací.

Výkyvný držák umožňuje uchycení na rameno, což ocení majitelé vybavenějších studií, ale mikrofon lze připevnit také na desktopový stojan. Frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 50Hz až 13kHz, impedance činí 320 ohmů a citlivost se pohybuje na hodnotě -57.0dB re 1 Volt/Pascal (1.60mV @ 94 dB SPL) +/- 2 dB @ 1kHz.

Dynamický podcastingový mikrofon Rode PodMic o rozměrech 172 x 109 x 62 mm a hmotnosti cca 940 g bude dodáván v černém provedení. Cena novinky, která svými vlastnostmi šlape na paty předchozímu firemnímu modelu Procaster a v mnoha ohledech snese srovnání i s podobně koncipovanými, ale výrazně dražšími konkurenčními mikrofony Electro Voice RE-20 nebo Shure SM7B, by se měla v přepočtu pohybovat pod hranicí 3 tisíce korun.

Tagy Rode Rode PodMic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY