Přejít k hlavnímu obsahu
Dražba vybraných kreseb Mirka Kemela začíná dnes, 28. března 2022 v 17:00. Výtěžek půjde na pomoc válkou zasažené Ukrajině. | Foto: facebook Miroslava Kemela
Dražba vybraných kreseb Mirka Kemela začíná dnes, 28. března 2022 v 17:00. Výtěžek půjde na pomoc válkou zasažené Ukrajině. | Foto: facebook Miroslava Kemela
redakce -

Písničkář a karikaturista Mirek Kemel draží své kresby na pomoc Ukrajině

Dnes v 17 hodin začne veřejná internetová aukce třiceti kreseb písničkáře a karikaturisty Mirka Kemela. Výtěžek z dražby poputuje na pomoc Ukrajině zasažené ruskou invazí.

V našem nedávném rozhovoru jsme a Mirkem Kemelem otevírali hlavně témata týkající se jeho hudební tvorby a především vydání nového alba Vlčí stopy, na němž písničkář spolupracoval s Petrem Ostrouchovem a jeho studiovým allstar bandem Blue Shadows. V českém kulturním povědomí je ale Mirek Kemel zapsán také jako břitký karikaturista, jehož kresby, vtipně glosující nejen domácí politické dění, se objevují v nejčtenějších českých denících.

Nyní se muzikant a výtvarník rozhodl prostřednictvím svých kreseb přispět na pomoc válkou zasažené Ukrajině. Právě dnes v 17:00 začíná ve spolupráci s online platformou LiveBid veřejná internetová aukce třiceti jeho kreseb, jejíž výtěžek bude poskytnut jako finanční pomoc zemi sužované ruskou invazí. „Kresby jsem vybíral asi deset až patnáct minut, některé z nich nebyly zatím publikované. Polovina z nich je věnovaná aktuální politické situaci a válce na Ukrajině, druhá polovina je nadčasová,“ uvedl k výběru konkrétních kreseb výtvarník.

Vyvolávací cena každé kresby je 500 Kč a už teď před začátkem aukce je o každý obrázek velký zájem. Noví majitelé kresbu dostanou ve formátu A3 a s vlastnoručním podpisem autora.

Mirek Kemel zároveň podotýká, že nápad vydražit karikatury v aukci vzešel z jeho muzikantského okolí: „Celé to byl nápad manažerky naší kapely Hanky Podhorské. Původně mě napadlo, že bych mohl prodat nějaké své kresby a výtěžek věnovat na pomoc Ukrajině. Hanka mi poradila tuto formu.“

Aukce se můžete zúčastnit zde.

Coby písničkář s kapelou pak kytarista a zpěvák, jehož píseň Za naší stodolou zazněla i v TV seriálu Vodník, podpoří Ukrajinu také na benefičním koncertě 6. dubna v Malostranské besedě.

Tagy Mirek Kemel Petr Ostrouchov Blue Shadows

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY