Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pioneer vyslal do stratosféry kabinet XY-2, aby umlčel nenáviděnou frázi

V době vrcholícího lockdownu a s tím spojených karantén musela řada lidí pracovat v režimu home office, takže při firemní komunikaci byla odkázána na video hovory. Není divu, že podle veřejného průzkumu se tak jednou z nejméně oblíbených vět stalo upozornění „You’re on mute“ (jsi/jste ztlumený), čehož se rozhodla ve svém s nadsázkou pojatém propagačním videu k PA boxu XY-2 využít společnost Pioneer respektive její divize Pro Audio.

Dvoupásmový kabinet byl zavěšen na plynový balon, který jej vynesl do stratosféry. Firma předtím pořídila nahrávky nenáviděné věty v několika jazycích a poté je přes box opakovaně přehrávala. Jak XY-2 stoupal a tlak vzduchu klesal, zvuk z reproduktoru se postupně ztišoval, až se fráze „You're on mute“ odmlčela úplně.

Ve vrcholné fázi letu balon praskl a XY-2 se rychlostí 250 km/h vrátil na Zemi. Když se box blížil ke konci své dvouapůlhodinové mise, byl zpomalen padákem a nakonec přistál několik kilometrů od startovací rampy. Kabinet dosáhl výšky přes 30 000 metrů a cestou přežil teploty dosahující minus 65 stupňů Celsia.

„Náš ikonický model XY-2 splnil svůj úkol,“ řekl Kristian Van Haute z Pioneer Pro Audio, „takže doufejme, že se všichni brzy budeme moci věnovat tomu svému, aniž bychom museli říkat: 'Vidíte mou obrazovku?' nebo, což je nejhorší, 'Jste ztlumený!'.“ Bizarní projekt dokumentuje první přiložené video.

Tagy Pioneer Pioneer XY-2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY