Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pět zkreslovacích pedálů ze série Victory V1

Britská společnost Victory Amps uvedla společně s firmou Thorpy FX na trh pětici overdrivů a distortionů z nové edice V1, jejichž obvody vycházejí z předzesilovačů oblíbených aparátů tohoto renomovaného výrobce. Efektová řada Victory V1 zahrnuje modely s označením Copper, Duchess, Jack, Kraken a Sheriff, čímž jednotlivé zkreslovače s flexibilním gainem dávají jasně najevo, z kterých typů zesilovačů značky Victory zvukově čerpají.

V1 The Copper –  tradiční britský zvuk ve znamení aparátů Vox, začínající u blues rockového soundu šedesátých let a končící organičtěji znějícím zkreslením aparátů řady Vox AC 30 Top Boost.

V1 The Duchess – rozpětí od clean boostu přes klasický čistý sound s americkým vintage charakterem, až po saturovanější overdrive.

V1 The Jack – flexibilní pedál, jehož předlohou byl zesilovač V30 Jack navržený ve spolupráci s kytaristou Guthrie Govanem. Nastavit lze širokou škálu zkreslení s dostatečnou agresivitou a sustainem.

V1 The Sheriff – při nižších hodnotách gainu je k dispozici čitelný crunch s citlivou dynamikou, zatímco při extrémněji nastaveném gainu lze využít masivnějšího zkreslení v hard rockovém stylu osmdesátých let.

V1 The Kraken – zvuk založený na preampu aparátu VX Kraken nabízí paletu zahrnující sound blízký zesilovačům typu Marshall, za polovinou dráhy ovladače gainu se charakter mění na moderní high-gainové zkreslení inspirované zvukem amerických aparátů.

U všech verzí jsou společné jak rozměry a hmotnost ocelového šasi (125 x 43 x 66 mm, cca 0.470 kg) tak i napájení prostřednictvím 9V DC adapteru (proudový odběr cca 15 až 18 mA). Identicky řešené je také ovládání v podobě potenciometrů gainu, hlasitosti a třípásmových korekcí. Oficiální cena efektů vyráběných v anglické centrále Victory Amplification byla nastavena shodně pod hranicí 250 eur.

Tagy Victory Amps Victory V1 Thorpy FX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY