Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedálové zesilovače Hughes & Kettner AmpMan

Do celosvětové distribuce zamířila zbrusu nová série podlahových kytarových aparátů AmpMan z produkce značky Hughes & Kettner. Na výběr je dvojice modelů s označením AmpMan Classic a Modern o výkonu 50 W při impedanci 4 ohmy, které jsou stejně jako předchozí edice Spirit Nano nebo Black Spirit postaveny na patentované firemní technologii STG (Spirit Tone Generator) s analogovými obvody, poskytujícími hřejivý a dynamický tón, jehož charakter je blízký zvuku celolampových zesilovačů.

Čistý i zkreslený kanál verze Classic jsou orientovány spíše na tradiční vintage sound, zatímco provedení Modern s identicky koncipovanou čistou větví disponuje u druhého kanálu agresivním high-gainem vhodným především pro metalové a příbuzné žánry. Ovládací prvky, konektivita i konstrukce šasi z ohýbaného ocelového plechu jsou u obou variant identické.

Každou z preampových cest A / B lze ovládat nezávislým gainem, hlasitostí, tónovou clonou, korekcí Presence – vyšší středy, potenciometrem Resonance – nízká pásma, a parametrem Sagging ovlivňujícího chování a saturaci koncové Class-D jednotky (50 W / 4 ohmy, 25 W / 8 ohmů, 12.5 W / 16 ohmů). Nechybí Master nastavující celkovou hlasitost a červený ovladač Solo fungující jako Jump na sóla nebo sekundární master.

Čtveřice footswitchů obstarává přepínání dvojice kanálů, aktivaci hlasitosti Solo, volbu efektové smyčky a je zde také spínač Boost, jenž společně s funkcí Solo dělá z tohoto typu aparátů v podstatě čtyřkanál. Ve vývojovém oddělení H&K nezapomněli ani na noise gate, což uvítají hlavně příznivci extrémnějšího zkreslení. Vstupní sekce má obdobné zapojení jako u lampových zesilovačů, takže AmpMany by si měly rozumět s drtivou většinou předřazených efektů.

Na čelní straně šasi je umístěn nástrojový vstup, potenciometr noise gatu, minijackový Aux In, sluchátková zdířka s vlastní hlasitostí, reproduktorový výstup pro boxy o impedancích 4 až 16 ohmů, USB port, a symetrický XLR konektor navázaný na emulační okruh Red Box Ae+ obsahující 8 presetů s IR vzorky kabinetů, které je možno nahradit impulsy jiných stran.

Padesátiwattové kompaktní zesilovače Hughes & Kettner AmpMan Modern a Classic, patřící do segmentu tzv. pedalboardových aparátů, nabízejí vzhledem ke svým rozměrům (250 x 153 x 52 mm, váha 1.176 kg) nadstandardní možnosti podpořené přímočarým ovládáním, takže snad až s výjimkou loadingu IR samplů dle vlastních preferencí, nebude muset uživatel k základnímu zprovoznění těchto modelů absolvovat zdlouhavé pročítání manuálu. Oficiální cena byla na evropském trhu nastavena shodně okolo hranice 350 eur včetně adapteru 24V/2.5A.

Tagy Hughes & Kettner Hughes & Kettner AmpMan Classi Hughes & Kettner AmpMan Modern

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY