Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Analogové mini zesilovače Hughes & Kettner Spirit Nano

Cenami ověnčená technologie Spirit Tone Generator, kterou firma Hughes & Kettner využila např. u kytarových aparátů Black Spirit 200, se dostává opět ke slovu, a to prostřednictví nové série miniaturních zesilovačů z edice Spirit Nano. Kolekci tvoří trojice analogových modelů s označením Spirit Of Vintage, Spirit Of Rock a Spirit Of Metal, jejichž názvy dávají jasně najevo, k jakým stylům jsou jednotlivé verze určeny.

Všichni zástupci dané produktové linie disponují identickým šasi kombinujícím ocel a plast s poloprůhledným modře nasvíceným čelním panelem. Stejně koncipovaná je i koncová jednotka o výkonu 50 W při impedanci 4 ohmy nebo 25 W s boxem o impedanci 8 ohmů, a rozdíly nejsou ani v ovládání předzesilovací sekce.

Jednokanálový preamp nabízí potenciometr gain a tónovou clonu, k výkonové části je přiřazen master a parametr Sagging, ovlivňující chování power ampu. Díky této funkci lze nastavit zvuk a odezvu počínaje detailním sušším témbrem s pevnými basy až po reakci vytaveného koncového stupně s výraznější kompresí, saturací a šťavnatým organickým tónem.

Na čelní straně je umístěn kromě nástrojového vstupu také sluchátkový stereo výstup ošetřený speaker simulatorem Red Box, takže tiché cvičení s přirozeným zvukem, nebo přímé nahrávání není problém. Pokud chcete ve studiu raději využít jinou softwarovou emulaci kabinetu, tak stačí propojit DAW s linkovým výstupem.

Vedle těchto konektorů a výstupu pro boxy s impedancemi 4 až 16 ohmů disponují aparáty i minijackovým stereofonním vstupem Aux In sloužícím k zapojení externího zdroje audia. Přísun energie obstarává externí adapter 24VDC/2 A. Oficiální evropská cena miniaturních aparátů Hughes & Kettner z řady Spirit Nano o rozměrech 9 x 9 x 19 cm a hmotnosti 725 g (bez napaječe) byla nastavena shodně okolo hranice 200 eur včetně adapteru.

Tagy Hughes & Kettner Hughes & Kettner Spirit Nano

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY