Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedalboardový zesilovač Hughes & Kettner StompMan

Německá značka Hughes & Kettner posílila svou nabídku pedálových zesilovačů o model StompMan, který nezahrnuje pouze koncovou jednotku, ale představuje komplexní aparát, tvořený preampovou sekcí, efektovou smyčkou a výkonovým zesilovačem s maximem 50 W při impedanci 4 ohmů respektive 25 W / 8 ohmů nebo 12.5 W / 16 ohmů. Plně analogový model využívá firemní patentovanou technologii Spirit Tone Generator s nulovou latencí.

Jednokanálový zesilovač, nezabírající mnoho drahocenného prostoru v pedalboardu, poskytuje zvuk a feeling blízký klasickým elektronkovým aparátům. Koncový obvod poskytuje dostatečně silnou projekci, objem, dynamiku a celkovou asertivitu, nutnou k prosazení zvuku v kapelovém mixu, a to i při propojení s 16ohmovým kabinetem, kdy se výkonový limit sníží na udávaných 12.5 wattů.

K předzesilovací části jsou přiřazeny ovladače gainu a tónové clony, aktivaci vestavěné efektové smyčky a funkce Solo pro skokové navýšení signálové úrovně až o +6 dB obstarávají samostatné footswitche a koncová sekce disponuje čtveřicí ovladačů, výrazně navyšujících zvukové možnosti daného modelu.

Ty sestávají z celkové hlasitosti Master, parametru vyšších středů Presence, ovladače nízkých frekvenčních pásem Resonance a poměrně klíčového potenciometru Sagging, ovlivňujícího míru komprese a množství harmonických složek, takže hráč si může nastavit jak klasický, tak i moderní charakter zvuku, nebo tyto dvě úrovně vzájemně míchat.

Na zadní straně má své místo síťové tlačítko Power, nástrojový či efektový vstup a send / return sériové efektové smyčky, kdy send lze využít i pro samostatné zapojení integrovaného preampu, a do returnu je možno naopak bez preampového okruhu připojit např. externí předzesilovač. Vedle hlavního výstupu s impedancí 4 až 16 ohmů najdeme hlasitostní potenciometr funkce Solo, tahový spínač smyčky, přepínač AES a samozřejmě konektor pro 24 VDC / 2.5 A adapter.

Hughes & Kettner StompMan o rozměrech 132 x 52 x 153 mm a hmotnosti 650 g je podle slov výrobce postaven z prémiových komponent a robustní šasi z ocelového plechu je připraveno na mnohdy náročné pódiové podmínky. Oficiální evropská cena tohoto kompaktního zesilovače byla nastavena těsně pod hranicí 200 eur. Součástí balení je také zmíněný adapter.

Tagy Hughes & Kettner Hughes & Kettner StompMan

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY