Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podlahový zesilovač H & K Black Spirit 200 Floor

Německý výrobce Hughes & Kettner uvedl před časem na trh programovatelný kytarový zesilovač Black Spirit 200 a následně tuto novou sérii, využívající pokročilou analogovou emulační technologii Bionic Spirit Tone Generator, posílil modelem komba 1x12. Nyní přichází na řadu podlahová verze Black Spirit 200 Floor kombinující vlastnosti předchozích modelů s možnostmi firemního MIDI kontroleru H&K FSM-432.

Předzesilovací sekce disponuje čtveřicí kanálů Clean, Crunch, Lead, Ultra s ovladači gainu, hlasitosti, klasickými třípásmovými korekcemi, resonancí a presencí. Ke každému kanálu lze zařadit boost, nechybí inteligentní noise gate, funkce Sagging a část multifunkčních potenciometrů slouží k nastavení parametrů integrovaného reverbu, delaye, chorusu, phaseru, flangeru, tremola nebo výběru virtuálního kabinetu.

Aparát je vybaven třemi efektovými smyčkami se sériovým zapojením, paměť pojme 128 presetů rozdělených do 32 bank, pro bezdrátovou komunikaci je připraveno Bluetooth, sluchátková zdířka funguje zároveň jako linkový výstup a další editaci obstarává aplikace Black Spirit 200 Remote App (iOS, Android).

Bohatá konektivita nabízí kromě sendů/returnů zmíněných ef. smyček (true bypass 2x Pre-loop, 1x standard) také dva vstupy pro footswitche či expression pedály, vestavěný simulator boxů Red Box AE+ s XLR konektorem, minijackový stereo Aux In, dva hlavní repro výstupy (8/16 Ohm) s režimy Fullrange/Guitar a volbou max. výkonu koncového zesilovače (2/20/200 W), DIN konektory MIDI In, Out/Thru a také symetrický vstup Monitor In umožňující připojení a následný signálový mix externího audio zdroje.

Přehledně řešené ovládání pomocí 7 nášlapných spínačů rozšiřuje přepínač modů Preset, Stompbox a nově i Direct 7, přičemž posledně jmenovaný režim umožňuje přiřadit k danému footswitchi libovolný preset. Luxusně vybavený Hughes & Kettner Black Spirit 200 Floor s hliníkovým šasi o rozměrech 470 x 70 x 255 mm a hmotností 4.1 kg je na českém trhu dostupný za cenu cca 23 000 Kč.

Tagy H & K Hughes & Kettner H & K Black Spirit 200 Floor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY