Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 18.07.2019 - 00:01

Pedalboardy Joyo/Guitto řady GPB

Velká část sériově vyráběných efektových pedalboardů používá k uchycení jednotlivých komponent suché zipy, což nemusí vyhovovat každému. Pro ty, kteří nechtějí své krabičky polepovat někdy těžko odstranitelným velcrem, nabízí řešení čínská společnost Joyo. Agilní výrobce založil před časem dceřinou značku Guitto, orientovanou na hudební příslušenství, která přichází na trh s trojicí pedalboardů řady GPB, u nichž byly klasické suché zipy nahrazeny šroubovacím systémem.

Pedalboardy GPB-01/02/03 sdílí lehce sestavitelnou kolejnicovou základnu z hliníkové slitiny a přední část boardu je osazena vyklápěcími nožičkami pro nastavení vstřícnějšího úhlu posazení hlavní desky, což zároveň umožňuje uchytit ke spodní části napěťový distributor a ušetřit tak místo pro další efekty.

Pedály se upevňují pomocí malých bloků nebo svorek s inbusovými šrouby, které tyto posuvné segmenty upnou do drážek v kolejnici. Kromě samotného boardu, příslušných svorek, podložek a šroubů jsou součástí balení i plastové rohy, odnímatelná madla, úchyty napaječe a dva inbus klíče.

Sérii Guitto GPB tvoří následující modely pedalboardů: GPB-01 – 517x180 mm, 1.35 kg, GPB-02 – 517x332 mm, 2.7 kg, GPB-03 – 667x332 mm, 3.4 kg. Ceny včetně nylonového pouzdra s popruhem a kapsou pro kabeláž by se měly na českém trhu pohybovat v těchto relacích: GPB GPB-01 – cca 1 700 Kč, GPB-02 – cca 2 100 Kč, GPB-03 – cca 2 600 Kč.

Tagy Joyo Audio Guitto Joyo/Guitto GPB
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY