Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Flexibilní overdrive Joyo JF-23 Argos

Asijský výrobce Joyo Audio sice oznámil nový overdrive nesoucí označení JF-23 Argos už na přelomu roku, ale pedál se dostává do celosvětové distribuce až nyní. Efekt z rozsáhlé firemní kolekce Vintage představuje poměrně všestranné řešení kytarového zkresleného zvuku, což je dáno obvodem, který nabízí celkem šest režimů vycházejících z klasických analogových předloh.

O volbu různě znějících rejstříků s širokým rozsahem, počínaje decentním boostem přes lehký čitelný crunch, saturovanější drive až po haigh gainový sound s agresivnějším charakterem a dlouhým sustainem, se stará rotační šestipolohový přepínač Attack, doplněný známými ovladači Level a Gain.

Kromě toho je hlavní panel osazen dvojicí malých potenciometrů – Tone zastává funkci clony fungující v oblasti vyšších středů, a Gate je navázán na okruh šumové brány, u níž určuje parametr threshold, tedy hlasitostní práh signálu, od kterého se začne noise gate uzavírat.

Footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže pedál ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje barvu či dynamiku průchozího signálu, napájení drivu s průměrným proudovým odběrem 18 mA obstarává 9 V baterie nebo DC adapter.

Stejně jako ostatní efekty z produkce značky Joyo se i model JF-23 Argos o rozměrech 122 x 72 x 56 mm a hmotnosti 336 g může pochlubit nadstandardně příznivým poměrem cena / výkon, čemuž odpovídá oficiální cenovka nastavená v případě amerického trhu těsně pod hranicí 40 dolarů.

Tagy Joyo Audio Joyo JF-23 Argos

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY