Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 15.01.2022 - 00:01

Overdrive Joyo R-20 King Of Kings: levná verze legendy KOT?

Není žádným tajemstvím, že agilní asijské efektové značky, jako je např. Mooer, Valeton, Donner, Caline či pod filipínský holding Music Tribe spadající firma Behringer apod., se rády inspirují známějšími originály z produkce amerických, evropských nebo japonských výrobců. Stejný marketingový přístup razí také čínská společnost Joyo Audio, která uvedla na trh finančně vstřícný overdrive R 20 King Of Kings, vycházející z poslední verze zakázkového zkreslovače King Of Tone V4 z dílny butikového malovýrobce Analog Man.

Stejně jako u předchozích modelů z této pedálové řady najdeme na čelní a zadní straně zlatě lakovaného šasi diodové proužky, jejichž aktivaci je možno nastavit pomocí posuvného třípolohového přepínače s režimy Sync / Always / Off, umístěného na dně krabičky sestavené ze dvou kovových U-profilů.

Společným rysem originální předlohy a modelu Joyo je dvoukanálová koncepce, kdy jsou obě zkreslovací sekce vybaveny vlastním footswitchem a nezávislými potenciometry hlasitosti, gainu a tónové clony. Oproti Analogmanu KOT za cenu 265 dolarů, jenž nabízí za příplatek dalších 50 dolarů jeden třípolohový páčkový přepínač navázaný na interní DIP spínače, disponuje King Of Kings celkem čtveřicí mini switchů.

Ty jsou rozděleny do identických dvojic pro každý kanál a umožňují volbu diodového clippingu (charakter gainu) a úpravu zpětné vazby obvodu. Obě integrované jednotky jsou připraveny fungovat jak v samostatném tak i sériovém modu, čímž lze dosáhnout poměrně široké škály zvuků, počínaje lehkým nakreslením přes výraznější crunch až po saturovanější distortion.

Klasický Analog Man King Of Tone je postaven na konceptu starší verze pedálu Marshall Bluesbreaker a nejinak tomu bude patrně i u varianty Joyo R 20 King Of Kings, což znamená, že případní uživatelé se mohou těšit na kultivované zkreslení s dobrou dynamickou odezvou a transparentním projevem. Oficiální evropská cena R 20 se pohybuje okolo hranice 75 eur. Přísun energie zajišťuje standardní 9V adapter.

Tagy Joyo Audio Joyo R-20 King Of Kings

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY