Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley - Po, 30.10.2017 - 12:00

Ortega Seadevil: ladička s užitečným bonusem

Nedávno jsme měli na stránkách Frontmana test ladičky Joyo s integrovaným napájecím zdrojem. Firma Ortega jde trochu jinou cestou a jako bonus u své pedálové ladičky Seadevil nabízí LED osvětlení vašeho pedalboardu.

Jak to vypadá?

Klasická kytarová krabička o rozměrech 112 x 60 x 30 mm, odolné kovové konstrukce s velkým, přehledným a dobře čitelným displejem. Kromě spínače On/Off nalezneme na hlavním panelu ladičky i dvě ovládací tlačítka Flat a Pitch a LED diodu signalizující, že je ladička v chodu. Ladička nabízí kalibraci ladění od 436 do 445 Hz, ladí v rozsahu A0 - C8, s přesností +/- 1 cent a umožňuje podladění až o tři půltóny. Samozřejmostí je obvod True Bypass.

Po obvodu ladičky najdeme kromě vstupu a výstupu i vstup pro 9V adaptér (ten bohužel není součástí balení) a USB vstup pro dvojici LED světýlek, určených k osvětlení vašeho pedalboardu. Světýlka jsou umístěna na tzv. husím krku, tudíž jejich nastavení je velmi flexibilní a zároveň rychlé a jednoduché. Jako drobnou nevýhodu ovšem vidím fakt, že světýlka nemají samostatné ovládání a aktivují se okamžitě po zapojení do USB vstupu a pro jejich vypnutí je potřeba je z tohoto vstupu zase zcela vyjmout. Na výběr tedy máme pouze varianty – svítí stále – nesvítí vůbec. Pojďme to vyzkoušet v praxi.


Jak to funguje?

Nejprve se vrhněme na primární funkci tohoto zařízení a tím je ladička. S ladičkou naladíte bez problémů kytaru i baskytaru (včetně pětistrunné) a některé další strunné nástroje. Ladička má velmi rychlou odezvu a ladí skutečně velmi přesně i v porovnání se špičkovými a mnohem dražšími modely. Displej je velmi dobře čitelný a přehledný a to i na přímém denním světle. Ovládání je jednoduché, intuitivní a s ladičkou se skamarádíte doslova během pár minut.

Co se týče malého bonusu v podobě dvou LED lampiček, tak jejich svit je natolik intenzivní, aby dostatečně osvětlil i rozměrnější pedalboard a zároveň ne tolik, aby se v jejich záři ztrácel svit kontrolek efektových krabiček či displejů. Škoda jen té drobné vady na kráse, kterou jsem již zmínil a tou je nemožnost lampičky vypnout jiným způsobem, než vytažením z USB. V ideálním případě bych si představoval i ovládání pro každou lampičku zvlášť, ale to už bych asi chtěl opravdu moc.

Závěr

Pedálové ladičky s přidanou hodnotou jsou zdá se na vzestupu a bude možná zajímavé sledovat, co budou schopni jednotliví výrobci k ladičkám do budoucna integrovat. Dobrých nápadů není nikdy dost a tenhle mezi ně podle mého soudu určitě patří. Cena činí cca šestnáct stovek, což je za kvalitní a přesnou ladičku s užitečným bonusem rozhodně přijatelné.

Tagy ladička Ortega Seadevil

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY