Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Odolná klipová ladička Silver Snark

Společnost Snark Tuners, která v segmentu nástrojových ladiček vstoupila na trh v polovině devadesátých let s desktopovým LCD modelem Qwik Tune, představila před deseti lety klipovou řadu Snark, jež se stala v této produktové kategorii absolutním bestsellerem, o čemž svědčí více než 25 milionů prodaných kusů. Zatím poslední přírůstek klipové série představuje verze Silver Snark, disponující vylepšenou konstrukcí, nejnovějším softwarem a prodlouženou výdrží baterie.

Díky pokročilé softwarové technologii „Hyper-Snark“ poskytuje tuner zvýšenou přesnost ladění s extrémně rychlou odezvou a nastandardní stabilitou. Citlivost společně s posíleným frekvenčním rozsahem detekce tak umožňuje spolehlivě naladit i sedmistrunné baskytary a osmi či devítistrunné kytary, jejichž nejnižší pracovní pásma mohou u některých tunerů způsobovat problémy.

Silver Snark je opatřen dvojicí kloubů pro detailní nastavení požadovaného úhlu kulatého displeje a oba čepy zpevňují prstence z tvrdé vulkanizované gumy, využívané značkou Goodyear pro výrobu pneumatik. Použité komponenty z homogenní směsi, rezistentní vůči různým rozpouštědlům a limitním teplotám, tak výrobce opravňují propagovat model jako „neodolnější klipovou ladičku na trhu“, což v daném případě patrně nebude jen pouhý marketingový tah.

Chromatický tuner s barevným jasně viditelným displejem v různých světelných podmínkách a kalibrovatelným referenčním tónem A4 v rozmezí 415 až 466Hz, napájí jedna knoflíková lithiová baterie CR2032, která díky inovovanému energeticky méně náročnému okruhu nabízí delší životnost než předchozí ladičky Snark. Oficiální cena mechanicky odolné klipovky Silver Snark byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 20 dolarů.

Tagy Snark Tuners Silver Snark

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY