Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Ne, 03.03.2013 - 00:50

Nylon Jail a jejich 3D kino

Country, kovbojové, western a Rumcajsova žaludovka. Devil Is A Cowboy Tour je na spadnutí aneb olomoucká elektro country kapela Nylon Jail řadící se mezi průkopníky v 3D jako první interpret u nás divákům během koncertu prostorovou projekci. S pomocí nejmodernější 3D technologie natočila kapela hrané sekvence, uzpůsobené jednotlivým skladbám a společně s koncertem bude vše k vidění v sálech kin po celé České republice.

S přiléhavým názvem Devil Is A Cowboy nyní Nylon Jail vyjíždějí na celorepublikové 3D turné. V jeho rámci zavítají do řady kamenných kinosálů a klubů ČR. „Bude to cirkus se vším všudy. Dovezeme vlastní zvukovou aparaturu, osvětlení, kouřostroje i bohatý výběr předmětů spojených s kapelou, divokým západem a 3D,“ slibuje producent turné David Mencl. Nylon Jail svou koncepcí navazují na dnes již běžnou praxi kombinování hudby a obrazu na koncertních vystoupeních. Doposud byli diváci zvyklí vídat pouze klasickou 2D projekci nebo VJing, novátorské využití trojrozměrné technologie však slibuje skutečně ojedinělý zážitek. V hudbě Nylon Jail se originálním způsobem prolínají vlivy zemitého country s abstrakcí elektronických poloh. Tato zdánlivě neobvyklá kombinace by se měla odrazit i v podobě jednotlivých projekcích. Nápadem použít prostorový videozáznam se v minulosti zabývali i legendární pionýři elektronické hudby Kraftwerk.

Z koncertů se samozřejmě plánuje záznam, jak jinak než ve 3D, který by měl vyjít na nosičích Blue-ray. Navíc kapela také připravuje svoje první regulerní album, které vyjde na podzim tohoto roku. Vše u hudebního vydavatelství Indies Scope.

Devil Is A Cowboy Tour:
7.3. Pelhřimov - kino Vesmír
8.3. Jihlava - kino Dukla
9.3. Třebíč – klub Béčko
14.3. Boskovice - kino Boskovice
16.3. Břeclav - kino Koruna
18.3. Znojmo - kino Svět
20.3. Krnov - KRRR! (Kino Mír)
23.3. Uničov – v rámci festivalu Mladá kamera uničov
4.4. Brno
10.4. České Budějovice
12.4. Prachatice
16.4. Praha – kino Aero
18.4. Kladno
24.4. Šumperk - kino Oko

Tagy Nylon Jail

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY