Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nový update pro efekty Eventide

Po placeném algoritmu CrushStation nabízí firma Eventide nový free update určený všem modelovým verzím podlahového procesoru H9 a v brzké době vyjde i rozšiřující balíček úprav také pro efekty ModFactor, TimeFactor, PitchFactor a Space. Aktualizace zahrnuje pětici funkcí, které byly do inovačního paketu zahrnuty na základě podnětů uživatelů těchto zařízení.

Routing Pre/Post: Nyní můžete libovolně volit zařazení efektů v řetězci do dvou rozdílných pozic - Pre je určen pro efekty umístěné před vstupem do zesilovače (např. kompresor, overdrive, boost atd.) a do sekce Post přiřadit efekty, které lépe fungují v efektové smyčce (např. delay, chorus, reverb). U této variaty použití je samozřejmě nutné propojit Eventide a zesilovač čtyřmi kabely.

Routing Wet/Dry: Tato aktualizace umožňuje nasměrovat signál do dvou nezávislých větví. Jeden kanál může fungovat pouze jako efektový (Wet), zatímco druhá cesta (Dry) je určena pouze pro čistý signál. Tuto variantu zapojení využijí muzikanti např. při nahrávání a následném re-ampingu.

Software-based Routing: Směrování signálových cest je nyní možno uložit samostatně ke každému presetu, čímž odpadá nutnost přenastavovat routing při změně patche.

Volume Swell: Do sekce ovladačů byla přidána možnost regulovat hlasitost signálu pomocí MIDI nebo externího expression pedálu, což může především u živého hraní zásadně zpříjemnit uživatelský rozsah efektu. Pod každý preset lze navíc uložit zda má být ovlivňována úroveň na vstupu nebo výstupu.

MIDI Merge/Aux Switch Options: Nové ovládání funkce MIDI Merge, která smíchá příchozí a generované MIDI signály a pošle je přímo na MIDI výstup. Tuto možnost využijí hlavně hráči, jenž k ovládání efektů používají MIDI kontroler. Rozšířeny byly také možnosti změny parametrů pomocí externích přepínačů.

Aktualizace efektů Eventide H9 jsou dostupné pro platformy PC, Mac a iOS, majitelé těchto zařízení by měli mít nainstalovanou nejnovější verzi aplikace H9 Control. Pro modely TimeFactor, ModFactor, PitchFactor a Space existuje zatím testovací beta verze, plnohodnotný update má vyjít v horizontu několika týdnů.

Tagy Eventide

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY