Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 10.11.2017 - 00:01

Nový update pro aparáty Boss Katana

Japonský Boss přichází s novým updatem určeným pro modelingovou řadu aparátů Katana, kterou tvoří komba Katana 1x12 50W, 1x12 100W, 2x12 100W a zesilovač s výkonem 100W. Softwarový balíček Version 2.01 rozšiřuje počet dostupných kanálů, přibyly nové typy efektů včetně upravené sekce Delay/Reverb, změnou prošlo ovládání efektové smyčky a inovován byl také okruh pro emulaci boxu a snímání virtuálního reproduktoru.

Firma vyslyšela přání uživatelů této série aparátů a zdvojnásobila počet přímo uložitelných presetů v sekci Tone Settings, takže 50 wattová verze nyní disponuje 4 presety a 100 W modely nabídnou přístup k 8 kanálům. Nové banky jsou aktivovatelné po delším stisknutí tlačítka Panel a lze je samozřejmě ovládat i pomocí externího footswitche.

Dostupné efekty v editačním programu Boss Tone Studio nyní obsahují i nový delay převzatý z legendárního rackového efektu Roland SDE-3000 delay, Phaser 90E vycházející ze známé modulace od MXR, simulaci Flanger 117E jejíž předlohou byla verze od stejného výrobce a také čtyřpásmový parametrický a dvoupásmový globální ekvalizer. Do modu Reverb je nyní navíc možno přidat i další delay a oba dozvuky kombinovat.

Umístění sendu a returnu efektové smyčky lze nezávisle nastavovat pro každý preset, změnou prošlo MIDI ovládání (PC, CC) a nově zde najdeme i funkci Line Out Air Feel s režimy Rec, Live, Blend s dvojicí rozdílných a vzájemně mixovatelných pozic virtuálního mikrofonu a přibyla sekce Cabinet Resonance obsahující režimy Vintage, Deep, Modern s různými zvukovými charakteristikami emulovaného kabinetu.

Nový update Version 2.01 včetně nejnovější opravné verze V 2.02 pro aparáty Boss Katana můžete zdarma stahovat na této adrese, kde najdete také podrobný návod k instalaci.

Tagy Boss Katana boss

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY