Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.01.2016 - 00:01

Nové signované kytary a basy LTD pro letošní rok

Necelé tři týdny před zahájením letošního hudebního veletrhu NAMM 2016, jenž se bude tradičně konat v kalifornském Anaheimu, odtajnila značka LTD, jež je dceřinou firmou společnosti ESP, první informace o připravovaných podpisových modelech kytar a baskytar výrobní řady roku 2016. Kromě inovovaných sérií původních firemních hráčů se v nabídce signatur objeví pro tuto značku také zcela nová jména.

LTD přivítá ve své stáji např. Glenna Tiptona z legendárních Judas Priest jeho novým modelem LTD GT-600 postaveným na kytaře ESP Viper s dvouoktávovým krkem, aktivními snímači EMG 81 Custom a vibratem Kahler. Alan Ashby (Of Mice & Men) je zastoupen TE variantou LTD AA-600 a Mille Petrozza z Kreatoru pro změnu véčkovou verzí LTD MK-600 s reverzní hlavou, Floyd Rosem a humbuckery Fishman Fluence.

Více než dvacet let je se značkou ESP spojován George Lynch, kterému LTD nyní připravil dva nástroje GL-200 Sunburst Tiger a LTD Burnt Tiger, jež jsou reminiscencí na jeho známé signatury ESP s tygří grafikou. První z kytar má reverzní hlavu odvozenou od Exploreru, kobylkový humbucker a krkový singl, druhý nástroj je klasický superstrat s jedním humbuckerem. Obě kytary jsou osazeny Floyd Rosem, javorovými krky a palisandrovými hmatníky s 22 pražci.

Kytarový ekvilibrista Alex Skolnick z trashmetalových ikon Testament má nový model LTD AS-1FR FM v modrém transparentním laku Black Aqua Sunburst s Floyd Rosem, tvarově příbuzný sedmistrunný nástroj s označením ESP E-II AJ-EC-7 bude mít Andy James (Sacred Mother Tongue a Fields of the Nephilim ) a sněhobílý LTD TED-600 je připraven pro Teda Aguilara z Death Angel.

Kytarová trojka deathcoreových Whitechapel Alex Wade, Ben Savage a Zach Householder představí vlastní sedmistrunné modely LTD AW-7B, LTD BS-7B QM a LTD ZH-EC7B QM s barytonovou menzurou 26.5 palce a dvojici nových kytar, sedmidtrunného LTD SC-607B a osmi strunného LTD SC-608B se stále populárnějšími humbuckery Fishman Fluence dostane i dlouholetý hráč ESP Stephen Carpenter z Deftones.

Pro metalového matadora Maxe Cavalleru (Soulfly, Cavalera Conspiracy, Killer Be Killed) byl navržen model LTD MAX-200 RPR s pevnou kobylkou a korpusem kombinujícím tvary BC Rich Mockinbird a Exploreru. Michael "Whip" Wilton, kytarista Queensryche, dostal od LTD dárek v podobě superstratu MW-TRIRYCHE se snímači Seymour Duncan, Floyd Rosem a grafikou odkazující na 25. výročí vydání alba Empire.

Ze zatím ohlášených basistů se v přehledu objevil Tom Araya z kultovních Slayer a to rovnou s dvojicí nových čtyřstrunných nástrojů LTD TA-604 FRX a TA-204 FRX, basák Lamb of God Will Adler, jemuž firma postavila LTD WA-WARBIRD osazený snímači Fishman Fluence a Marco Mendoza je nyní spojován s basami LTD MM-4FM inspirovanými Fenderem Precisionem a vybavenými půleným i singlovým aktivním snímačem, javorovým hmatníkem a transparentní povrchovou úpravou v zeleném burstu.

Tagy LTD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY