Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 04.08.2020 - 00:01

Nové akustiky PRS SE P20 a SE P20E

Firma Paul Reed Smith zařadila do svého produktového katalogu dvojici akustických kytar, představujících vůbec první modely PRS ve stylu Parlor. Kompaktní, ale zároveň nadstandardně sonorní nástroje s označením SE P20 a SE P20E, sdílejí identickou konstrukci i použité materiály a liší se pouze osazením ozvučným systémem z dílen společnosti Fishman, kterým je vybavena varianta P20E.

Korpus s tvarem Tonare z laminovaného mahagonu a hloubkou lubů 8.8 až 9.8 cm, doplněný topem z mahagonového masivu, je opatřen krémovými lemovkami hran a patentovaným hybridním žebrováním X/Classical, které při zachování dostatečné tuhosti konstrukce umožňuje přední ozvučnici více rezonovat, což má pozitivní vliv na sílu projekce a sustain tónu.

Mahagonový krk s profilem Wide Fat nese ebenový hmatník osazený dvacítkou středně silných pražců, ptačími polohovými značkami a kostěným ořechem. Menzura byla vypočtena na 24.72 palců, kobylka s ebenovou základnou disponuje kostěným kompenzovaným sedlem, ladění obstarávají firemní vintage strojky s plastovými rondely a rosettu včetně kontur těla zdobí intarzie ve tvaru rybích kostí.

PRS SE P20E nabízí také ozvučný systém Fishman GT1 sestávající z piezo snímače Sonicore, umístěného pod kobylkovým sedlem, a předzesilovacího modulu, jenž je uložen v ozvučném otvoru, takže nijak nenarušuje celistvost designu nástroje. Ovládání v podobě hlasitosti a tónové clony je řešeno pomocí kolečkových potenciometrů a šachta pro baterii se nachází v segmentu výstupního jacku.

Oba modely, jejichž produkci obstarává indonéská pobočka značky, budou nabízeny v saténových povrchových úpravách v odstínech Blacktop, Charcoal nebo Vintage Natural. Cena klasické verze PRS SE P20 se na českém trhu pohybuje okolo 12600 Kč, provedení SE P20E s elektronikou vyjde na cca 16000 Kč. Nástroje jsou dodávány společně s měkkým polstrovaným pouzdrem.

Tagy Paul Reed Smith PRS SE P20 PRS SE P20E
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY