Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Nouvelle Prague zve na hudební festival, panelové diskuze i workshopy

Poslední volání. Hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague přináší do Prahy pošesté eklektický žánrový výběr současné hudby a řečníky z celého světa. Ve dnech 8. až 9. listopadu rozezní prostory DOX+ a Cross Clubu v Praze panelové diskuze, workshopy a 32 hudebních projektů z 11 zemí. Dnes naposledy můžete hlasovat pro cenu hudební médium, osobnost roku, klub, nahrávací studio a také v rámci ceny asociace českých festivalů FESTAS.

Konference Nouvelle Prague se zaměřuje na témata spojená s vydáváním hudby, problematiku labelů, synchronizace, hudební supervize, managementu, bookingu, pořádání hudebních akcí v metropolích, propagace hudby v zahraničí, nabídne také mentoring či workshopy se zástupci BandcampCD BabyYouTube Music listening session. Gordon Masson (IQ Magazine, ILMC) vyzpovídá Dukagjina Lipu (Republika Communications). Prezentovány budou výsledky několik regionálních i celoevropských průzkumů hudebního trhu a jejich dopadu na budoucnost segmentu a mnoho dalšího.

„Veřejnost se změnila a staromódní izolace mezi hudebními žánry se rozplynula, ale stále zde máme zastaralé myšlení, se zastaralými postupy. Nikdy kolem nás nebylo tolik kreativních projektů, nikdy nebylo tak snadné se navzájem kontaktovat a přesto se snadno ztrácíme v záplavě informací. Nouvelle Prague pořádáme s cílem vytvořit udržitelnou hudební scénu, která může vést k lepšímu světu,“ říká ředitel konference Márton Náray.

V rámci hudebního programu vystoupí Tom Grennan (UK), Beps’n’Johnnies (CZ), Childcare (UK), Franky’s Evil Party (UK), Bolt Ruin (BE), Harry Marshall (UK), It It Anita (BE), Lydmor (DK), Nia Wyn (UK), Sophie and the Giants (UK), The Atavists (CZ), Vera Jonas Experiment (HUN), Wuh Oh (UK), Cinemon (PL), Giudi (CZ), Hellwana (CZ), Lab On Fire (CZ), Lysistrata (FR), Ochepovsky Project (RU/CZ), Sullii (UK), The Ninth Wave (UK), Viah (CZ), Zofie Dares (CZ), Bratři (CZ), Diego (SK), Haiku Garden (SI), I Love You Honey Bunny (CZ), Nèro Scartch (CZ), Redzed (CZ) a Sun Arcana (UK).

Organizátoři zvou také na vyhlášení cen Nouvelle Prague Awards 7. listopadu do DOX+. Vystoupí Wattican Punk Ballet a Lovesong Orchestra. Vstup na Nouvelle Prague Awards je zdarma.

Tagy Nouvelle Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY