Přejít k hlavnímu obsahu
Z loňského showcase festivalu Nouvelle Prague | Foto: Nouvelle Prague
Z loňského showcase festivalu Nouvelle Prague | Foto: Nouvelle Prague
redakce -

Nouvelle Prague na konferenci přivítá řadu inspirativních osobností

Již podeváté proběhne v Praze inspirativní hudební konference a přehlídka Nouvelle Prague. V prostorách DOX+ ve dnech 22. a 23. října nabídne hudebním profesionálům, amatérům i studentům možnost seznámení se současným děním na scéně, oborovými platformami a asociacemi, setkání s osobnostmi scény a množství panelových diskuzí a workshopů. Chybět nemůže ani koncertní přehlídka zajímavých hudebních objevů z České republiky a zahraničí.

V důsledku pandemických opatření byly poslední dvě letní sezóny bez klasických velkých hudebních festivalů. Jaký bude jejich návrat na scénu? Na co se můžeme těšit? Jaké nástrahy pořadatele čekají? O aktuální situaci budou diskutovat zástupci festivalů Rock for People, Pohoda, Beats 4 Love, Slováckého léta, Masters of Rock, Brutal Assault, Let It Roll i panelisté z řad politických stran.

Autorské právo přiblíží Svaz autorů a interpretů, OSA a Intergram. Finanční podporu, granty i Národní plán obnovy představí Ministerstvo kultury, Nadace Život umělce, OSA a SoundCzech.

Jak změnilo uspořádání tradičních vztahů mezi vydavatelstvími a dalšími velkými hráči vůči klasickým tvrdě rockovým a metalovým médiím zodpoví diskuze magazínů Fakker, Spark a jejich zahraničních hostů. O identitě a sebeprezentaci v rapu budou diskutovat Jakub Šíma, James Cole, Anna Oravcová a Annet X.

Z konference Nouvelle Prague | Foto: Nouvelle Prague

Workshopy nabídnou přemýšlení nad sociálními sítěmi pro muzikanty i pořadatele, hudební PR, problematiku kolektivní správy a licencování, DIY management, booking i vydávání alb.

Společně s evropskou platformou JUMP – European Music Market Accelerator poskytující profesionálům v oblasti hudby zázemí pro rozvoj obchodních modelů představí Nouvelle Prague řadu inovativních evropských projektů. Prezentován bude i nový multifunkční areál Park 360 nebo Music managers forum Czech Republic.

Účastníci konference se mohou účastnit také krátkých mentorských setkání se zástupci klubů, festivalů, vydavatelství a hudebních médií.

Večerní showcase přinese sety Aiko, Amelie Siba, Deaf Heart, Evelynne, Fall from Everest, česko – ruských Bottled Fish, maďarských Belas a O’Sullivan, slovenských White Place a Blame Your Genes, britských projektů Chartreuse, Girli, The UMA a francouzsko-italských The Halflives.

Celý program a profily panelistů naleznete na nouvelleprague.com.

Tagy Nouvelle Prague SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY