Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 29.12.2018 - 00:01

NI Kontakt 6 s novými nástroji a efekty

Po sedmi letech od vydání studiového paketu Kontakt 5 přichází německý Native Instruments s šestou generací této série, která se stala v podstatě průmyslovým standardem dané kategorie hudebního softwaru. Kontakt 6 posouvá možnosti a nabídku svého předchůdce zase o level výš a kromě obrovského množství různých virtuálních nástrojů, rozšířené knihovny s více 55 GB vzorků, inovovaných enginů nebo pokročilejší architektury obsahuje také nové nástroje z edice Kontakt Play a posílena byla i efektová sekce.

Kontakt 6 dostal 3 nové emulační jednotky – Analog Dreams vycházející z vintage syntezátorů, Ethereal Earth kombinující tradiční nástroje (dechy, smyčce, perkuse atd.) s digitální syntézou a Hybrid Keys přináší digitální obdobu klasických klávesových modelů. Trojice verzí představuje první zástupce platformy Kontakt Play, otevírající rozsáhlé zvukové možnosti bez nutnosti složité editace.

Součástí výbavy je modul Wavetable přidávající nástrojům řady Kontakt Play možnosti vlnové syntézy a novým přírůstkem je také jednotka Creator Tools, což je samostatná aplikace určená ke zlepšení pracovních postupů při tvorbě knihoven a nástrojů s pomocí softwarů Debugger a Instrument Editor.

Efektová jednotka byla posílena o následující pětici efektů: Replika Delay – flexibilní dozvuk postavený na firemním delayi Replika XT, reverby Room, Hall a Plate Reverb – špičkové studiové modely s přepracovanými algoritmy, Cry Wah – kvákadlo vycházející z populárního wahu Jim Dunlop.

Native Instruments Kontakt 6 ve formě stand-alone aplikace nebo plug-inů (VST, AU, AAX) je kompatibilní se systémy Mac a Windows (OS 10.12, W7 a vyšší), oficiální cena novinky s více než tisícovkou nástrojů, hardwarovou integrací, 92 efektovými moduly atd. byla v případě evropského trhu nastavena na 399 eur.

Tagy Native Instruments Kontakt 6
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY