Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Všeuměl pro basisty: multifunkční Ampeg SCR-DI Scrambler

Všem basistům důvěrně známá firma Ampeg uvede na trh novinku v podobě multifunkční krabičky Ampeg SCR-DI Scrambler, která v sobě kombinuje předzesilovač, direct box, ekvalizer a overdrive.

Preampová sekce efektu nabízí zvuk s nezaměnitelným ampegovským charakterem, vycházejícím z modelů Portaflex a SVT se slušnou korekční variabilitou. Rozšíření zvukových možností Ampegu SCR-DI představuje overdrive Scrambler a díky DI boxu můžete v případě potřeby poslat svůj signál přímo do mixu.

Hlavní panel odolného šasi ze zinkového výlisku je graficky rozdělen do dvou částí - vpravo najdeme třípásmové korekce a Volume pro předzesilovací sekci, doplněné tlačítky Ultra Lo a Ultra Hi (přidání nízkých a vysokých frekvenčních pásem) a také potenciometr Aux Level, kterým nastavujeme hlasitost externího zdroje zvuku (CD, komp, telefon, sekvencer atd.).

Levá část panelu je vyhrazena pro zkreslení Scrambler, u kterého můžeme nastavit míru gainu (pot. Drive) a poměr mezi čistým a drive signálem (pot. Blend). Preamp i overdrive mají svůj vlastní footswitch, aktivace předzesilovače indikuje modrá dioda, o zapnutí Scrambleru informuje zelená ledka.

Na bocích krabičky jsou umístěny vstupní nástrojové jacky, dvojice jackových zásuvek Aux (mini a 1/4"), výstup Line Out, symetrický XLR s vypínačem zemnění a sluchátkový stereo minijack. Vstupní konektor pro 9V adapter najdeme na čelní straně efektu.

Pokud se vám líbí tradiční Ampeg sound a poohlížíte se po malém mobilním zařízení, které můžete použít jak při cvičení, tak i ve zkušebně nebo při živém hraní, tak právě Ampeg SCR-DI Scrambler by pro vás mohl být správnou volbou. Výrobce nastavil prodejní cenu na cca 280 dolarů, efekt by měl být dostupný v průběhu dubna.

Tagy ampeg

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY