Přejít k hlavnímu obsahu
Aid kid | Foto: Tereza Kunderová
Aid kid | Foto: Tereza Kunderová
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #51: Aid Kid

Jeho emotivní a až seversky melancholickou hudbu poslouchám už dlouho a vždycky mě znovu překvapí svou silou a propracovaností. Aid Kid je nepřehlédnutelnou a silnou osobností tuzemské umělecké scény – s jeho prací se setkáte ve filmu, divadle i na koncertech po boku kolegů, které doprovází (Kittchen, Zvíře jménem Podzim). Další důležitou stránkou jeho práce je produkování alb – například pro Lenku Dusilovou nebo kapelu Dunaj. Je klidný, přemýšlivý a má vizi, za kterou jde. Neustále se rozvíjí a povídání s ním člověka velmi obohatí. Proč má rád Německo? Jaké jsou jeho oblíbené hardwarové nástroje? A jak probíhá produkování alb společně s Petrem Ostrouchovem?

Rozhovor o synťácích a o Německu.  

Za pseudonymem Aid Kid stojí muzikant, producent, multimediální umělec a DJ Ondřej Mikula, vítěz posluchačského hlasování hudebně-exportní soutěže Českého rozhlasu Czeching 2015 a držitel ceny Vinyla 2015 v kategorii Objev roku.

Po vydání prvních dvou singlů (Sleep Start a Broken Arp) a předskakování zavedeným zahraničním jménům (SOHN, SOPHIE, Groundislava, Kiasmos, Arms and Sleepers a další) se stal vycházející hvězdou pražské elektronické hudební scény. Živé sety staví na improvizaci vlastních tracků, ve kterých kombinuje emotivní beaty a gradující struktury.

V dubnu 2015 vydal Aid Kid ve vlastní režii eponymní debutové album, které vzbudilo pozitivní kritický ohlas. V současné době studuje umění a design se zaměřením na interaktivní instalace, multichannel sound art a videomapping.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Aid Kid Zvíře jménem podzim Petr Ostrouchov Kittchen

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY