Přejít k hlavnímu obsahu
Jakub Nový dlouhodobě podporuje všechny, kteří si život bez koncertů neumějí představit | Foto: SAI
Jakub Nový dlouhodobě podporuje všechny, kteří si život bez koncertů neumějí představit | Foto: SAI
Jan Hamerský -

Na Bednu! #5: Jakub Nový, Česká obec hudební, SAI

„Jak přežít bez koncertů?“ ptal jsem se psycholožky, faráře nebo aktivistky. Zajímalo mě, jak se naučit brát věci takové, jaké jsou. Myslím, že uzrál čas posunout se dál, neutíkat před koronou do lesa a postavit se jí čelem. Co obnáší členství v hudební organizaci? Má smysl do ní vstupovat, i když hraní berete jako koníček? A co se zatím povedlo s politiky, úředníky a hygienou vyjednat? Odpovídal Jakub Nový, jeden z lidí, kteří dlouhodobě podporují všechny, kteří si život bez koncertů neumějí představit.

Jakub Nový předsedá Svazu autorů a interpretů a České obci hudební, které hájí zájmy muzikantek a muzikantů. Svaz a Obec je zastupují při jednáních vládou, např. o kompenzacích nebo hromadných akcích. Více o jejich činnosti se dozvíte na SAI a na facebooku, také pod hashtage #zazivouhudbu.

Tagy Na Bednu! Jakub Nový Česká obec hudební #zazivouhudbu Svaz autorů a interpretů Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY