Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.01.2021 - 00:01

Multimediální monitory M-Audio BX3 a BX4

Do oblíbené série BX z produkce floridské značky M-Audio přibyla dvojice multimediálních referenčních monitorů BX3 a BX4, které bodují nejen kvalitní konstrukcí, zvukem nebo flexibilním využitím, ale také příznivou cenou. Prostorově nenáročné modely, zvládající hudební produkci, klasický poslech audia, hraní her, podcasting, ozvučení filmů a obdobné aktivity, se liší pouze rozměry kabinetu a průměrem wooferu s rozdílnou hraniční odezvou v basech.

Desktopové sety, skládající se z aktivního a pasivního boxu, disponují koncovým stereo zesilovačem o špičkovém výkonu 120 W (2 x 25 W RMS), čelní strana šasi postaveného z akusticky inertního MDF kompozitu je vedle dvou měničů osazena minijackovým TRS vstupem Aux In pro připojení externího zdroje zvuku (MP3, CD, telefon atd.), sluchátkovým výstupem a potenciometrem hlasitosti, fungujícím zároveň jako aktivační tlačítko.

Zadní strana dvoupásmových monitorů je v případě aktivní jednotky vyhrazena pro inovovaný kulatý bassreflex, dva symetrické jackové L/R TRS vstupy navázané na RCA konektory, mini-potenciometrům basů a výšek se zdvihem +-6 dB a přepínači pozice boxu. Propojení obou modulů zajišťují monofonní minijackové zdířky a napájecí obvod je uzpůsoben pro napětí napětí 100 – 240 VAC, 50 / 60 Hz.

Základní specifikace a ceny

M-Audio BX3 – max. výkon 120 W, woofer o průměru 3.5 palce s kevlarovou membránou, palcový tweeter, frekvenční rozsah 80 Hz až 22 kHz, rozměry 140 x 145 x 208 mm, hmotnost 3.35 kg, cena cca 2600 Kč za pár

M-Audio BX4 – max. výkon 120 W, woofer o průměru 4.5 palce s kevlarovou membránou, palcový tweeter, frekvenční rozsah 69 Hz až 22 kHz, rozměry 156 x 175 x 225 mm, hmotnost 4.46 kg, cena cca 3100 Kč za pár

Kromě páru monitorů je součástí balení pěnová podložka zabraňující interferencím, napájecí šňůra a kabely 1/8” – 1/8” TRS Aux, 1/8” – RCA. Využít lze i softwarový balíček Pro Tools | First M-Audio Edition, obsahující položky Unlimited Busses, Elastic Time, Elastic Pitch, Offline Bounce a 1 GB volného cloudového úložiště pro spolupráci nebo přístup k vašim projektům z jakéhokoli počítače připojeného k internetu. Standardem je kompatibilita se všemi přiloženými aplikacemi AIR Music Tech Virtual Instruments.

Tagy M-Audio M-Audio BX3 M-Audio BX4
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY