Přejít k hlavnímu obsahu
Maťo Mišík -

Mötley Crüe slaví výročí kytarovým pedálem vyrobeným v Čechách

Album Dr. Feelgood americké kapely Mötley Crüe slaví 30 let a kapela nabízí v limitované edici vedle dalších dárků oficiální kytarový pedál, který vznikal kompletně v Čechách. Stojí za ním malá česko-americká firma It's Electric, kde hlavním inženýrem je Antonín Salva, jenž už spolupracoval s kapelami jako Smashing Pumpkins, Slayer, Accept, Guns 'N Roses a dalšími.

Zadání bylo jasné: „Chceme, aby pedál zněl tak, jako album Dr. Feelgood.” A povedlo se. V úzké spolupráci se samotnou kapelou Mötley Crüe Antonín připravil unikátní pedál, který si nyní mohou fanoušci objednat v limitované edici přímo na oficiálním eshopu kapely„Na albu Dr. Feelgood byli použity zesilovače Soldano a Marshall. Takže pedál je mixem těchto dvou zesilovačů. Dalo to práci, ale pedál nakonec zní skoro k nerozeznání od těchto lampových předloh. A to nejen zvukem ale i pocitem při hře,” říká Antonín.

V Čechách se také natáčelo oficiální demo k tomuto pedálu. Ve svém studiu The Barn se toho ujmul kytarista a producent Dan Friml. Dan natočil všechny kytarové party a ve výsledku docílil opravdu identického zvuku jako je na originálním albu Dr. Feelgood.

Z finálního testování a nahrávání dema pedálu Dr. Feelgood přinášíme tuto pěknou video reportáž.

Tagy Mötley Crüe Antonín Salva It's Electric Salvation Audio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Hudebník a výtvarník. Ex-člen Tata bojs, Aneta Langerová, nyní kytarista kapely Gingerhead. Autor video seriálu Kytarová zbrojnice.www.matomisik.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY