Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarová sbírka Micka Marse (ex Mötley Crüe)

Mick Mars, nyní už bývalý kytarista glamrockových Mötley Crüe, kterého na kytarovém postu nahradil John 5, vlastní slušnou sbírku nástrojů, včetně celé řady modifikovaných vintage Stratocasterů, patřících mezi jeho nejoblíbenější kousky. Na videu z YouTube seriálu Life in Six Strings si můžete prohlédnout nejen Straty dodatečně osazené kobylkovým humbuckerem a vibratem Floyd Rose, ale také Gibson Les Paul Goldtop, jenž kdysi patřil Neilu Youngovi, nebo Les Paul Standard z roku 1960, v záběrech se mihnou pololubové Gibsony ES-335 a zahlédnout lze i speciál Zemaitis, sedmistrunný Music Man, model PRS se snímači P-90 atd.

Nechybí slavný bílý relic Stratocaster „Izzabella“ se snímači v konfiguraci HSH, který Mars na koncertech Mötley Crüe házel z pódia po svém technikovi a dalších členech týmu, a také notně oprýskaný Strat Sunburst, první hybrid, který si Mars sestavil v kuchyni z dílů Fenderů vyrobených v letech 1963, 64 a 65. Na otázku, zda si už pořídil „ultimátní kytaru“, kterou vždy chtěl, Mars odpovídá: „Myslím, že ano. Všichni mají rádi Stratocastery z roku 1969, proto mám tři, a to v různých barvách – Candy Red, Burst a White Cream.“

Tagy Mötley Crüe Mick Mars

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY