Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: kytarista John 5 (Mötley Crüe 2024)

Pódiový arzenál kytaristy kapely Mötley Crüe Johna Williama Loweryho, působícího pod nickem John 5, jsme sice zmapovali v minulém roce, nicméně letos došlo v jeho koncertním gearu k několika změnám, které přibližuje následující text a samozřejmě i video pořízené týmem amerického obchodu AMS (American Music Supply), na jehož otázky před koncertem Mötley Crüe v newyorském Gramercy Theatre ochotně odpovídal Johnův kytarový technik David Vela.

Kytary

Kromě v loňském článku popsaných nástrojů se Johnova sbírka rozrostla o další speciální Fender Telecaster Ghost #2 v bílém laku, tentokrát osazený nejen červenými humbuckery, killswitchem či krytkou potenciometru, ale také vibratem Floyd Rose se stejnou úpravou. Druhou novinkou je Fender Telecaster „Goldie“ s hardtail kobylkou, sloužící jako záloha, a přibyla i mandolína či šestistrunné banjo. Nástroje jsou převáženy v polyetylenových duálních casech Gator GTR-Mini Vault-E2.

Zesilovače a boxy

Původní stowattové hlavy Marshall JVM210H zapojené do kabinetů Marshall 1960 nahradil zesilovač EVH 5150 III 100S EL34 o výkonu 100 W a box EVH 5150 III 4x12 Straight v úpravě Ivory, osazený reproduktory Celestion G12 EVH 20W. U aparátu jsou využívány pouze kanály One a Two (Clean a Crunch).

Pedalboard

John 5 je věrný klasickým efektům Boss a jeho současný board obsahuje celkem šest pedálů této značky – dvojice lehce odlišně nastavených overdrivů Boss SD-1 slouží k nakopnutí vstupu aparátu, šum snižuje Noise Suppressor Boss NS-2, následuje chorus Boss CE-2W z japonské prémiové edice Waza Craft, digitální reverb Boss RV-6 a analogový delay Boss DM-2W Waza Craft.

Tagy Mötley Crüe John 5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY