Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.05.2015 - 08:00

Mosfetový high-gain distortion DOD Gunslinger

Firma DOD, patřící pod koncern Harman/Digitech, oznámila výrobu nové zkreslovací krabičky nesoucí jednoznačný název DOD Gunslinger Mosfet Distortion. Efekt pokrývá zvukové spektrum od lehkého crunche až po plnohodnotný distortion s dlouhým sustainem.

Díky obvodu postaveném na mosfetových tranzistorech je zvuk svým charakterem velmi blízké lampovému, včetně citlivosti a odezvy na dynamiku pravé ruky. Pokud se trsátkem opřete do strun razantněji, dostanete více gainu, při decentnějším úhozu se zkreslení pročistí.

Distortion Gunslinger je využitelný také pro nakopnutí zkresleného kanálu zesilovače a navíc jej lze napájet adapterem o napětí 9 až 18 V. S přibývajícím napětím se zmenšuje komprese, narůstá dynamika, tón je otevřenější a má pevnější kontury, takže se lépe prosadí ve zvuku kapely.

Přehledné a jednoduché ovládání sestává z dvojice velkých potenciometrů Gain a Level a dvou menších knobů basů a výšek, přepínání je řešeno v režimu true bypass, šasi je vyrobeno z odolného hliníkového výlisku a nechybí modrá aktivační dioda s velkou svítivostí.

Mosfetový distortion DOD Gunslinger je určen kytaristům, kteří se poohlížejí po variabilním efektu s pořádnou porcí zkreslení s příjemnými středy bez zbytečně zdůrazněných výšek, jenž se ani při vyšších hodnotách gainu nehltí a má dostatečnou rezervu v hlasitosti. Gunslinger by se měl v Evropě objevit už za několik týdnů, cena pro americký trh byla stanovena na částku kolem 125 dolarů.

Tagy DOD Overdrive 250

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY