Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Modelingový preamp/multiefekt NUX MG-300

Není to tak dlouho, co Frontman prezentoval emulátor akustických kytar Optima Air z profukce čínské značky NUX EFX, která se opět hlásí o slovo s další novinkou MG-300, mířící tentokrát do segmentu modelingových multiefektů. Kompaktní podlahová verze využívá firemní technologii TSAC-HD (True Simulation of Analog Circuit), disponuje kabinetovými IR impulsy, množstvím efektů včetně looperu a boduje také mimořádně příznivou cenou.

K dispozici je 25 typů virtuálních zesilovačů a komb se zvukem aparátů Fender, Roland JC-120, Hiwatt, Vox, Marshall, Soldano, Friedman, Mesa Boogie, Diezel, Bogner, Matchless apod. a připraven je stejný počet boxů 1x12, 2x12, 4x10, 4x12 snímaných ve třech pozicích čtyřmi mikrofonními etalony Electro Voice E906, Shure SM57, Neumann U87 a AKG C414. Zmíněné IR impulsy boxů je možno samozřejmě rozšířit o vzorky třetích stran.

V efektové sekci najde uživatel 12 zkreslovačů inspirovaných drivy Boss, Ibanez, Xotic, MI Audio nebo Rat, identický počet modulací tvoří chorusy, flanger, phasery, vibrato, rotary či tremolo, 6 typů delaye zahrnuje známé analogové, digitální, páskové nebo reverzní modely a reverby zastupují typy plate, room, hall a spring.

Kromě toho je zde jednotka Jam, obsahující looper s kapacitou 60 sekund a rytmickou sekci s 8 patterny, 7 variacemi a automatickou synchronizací. Do signálového řetězce presetu lze umístit až 8 položek a po připojení k aplikaci Quick Tone se možnosti editace rozšiřují o reamping, různé routingové cesty, správu bank, zvukové knihovny apod.

Frekvenční rozsah je dán rozpětím 20 Hz až 20 kHz, dynamická odezva dosahuje hodnoty 110 dB, převodníky pracují s rozlišením 24-bit/48 kHz a napájení obstarává 9V adapter, jehož zdířka je umístěna na čelní straně šasi společně se vstupem, výstupem (funguje i pro sluchátka), minijackovým Aux In a portem USB micro-B.

Dvojici footswitchů lze používat ve standardním režimu pro pohyb mezi presety, nebo v modu Jam ovládat looper a rytmickou sekci. Oficiální evropská cena modelu NUX MG-300 o rozměrech 230 x 160 x 58 mm a hmotnosti 754 g se pohybuje okolo hranice 130 eur včetně adapteru.

Tagy NUX EFX NUX MG-300

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY