Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.08.2021 - 00:01

Modelingové kombo Joyo DC-15S

Čínská značka Joyo Audio rozšířila své produktové portfolio o kompaktní kombo pro elektrickou či elektroakustickou kytaru. Digitální model DC-15S využívá modelingový předzesilovač s programovatelnými presety a výbava nabízí vše potřebné pro domácí cvičení, menší jamy nebo busking, čemuž odpovídá i možnost napájet tento lehce přenosný aparátek prostřednictvím dobíjitelné baterie.

Robustně působící horní panel opatřený dvěma madly ve formě kovových U-profilů disponuje sekcí Amp sestávající z ovladačů gainu, hlasitosti, tónové clony a rotačního spínače s celkem devíti zvukovými režimy rozdělenými do kategorií Acoustic, JC Clean, Clean, Over Drive, Blues Crunch, Lead, Rhytm a Metal.

Ukládání dvou vybraných předvoleb obstarává multifunkční tlačítko Preset, vedle něhož je umístěn přepínač integrovaného Bluetooth modulu, zajišťujícího bezdrátový streaming audia. Použít lze jednoduše řešenou efektovou jednotku s modulačními efekty chorus, flanger, phaser, tremolo a dozvuky delay nebo reverb.

Integrován je looper s kapacitou 30 sekund a také rytmická sekce obsahující 36 patternů s nastavitelnou hlasitostí a tempem (tlačítko Tap Tempo).  Nechybí sluchátkový minijack a linkový vstup pro připojení externího audio zdroje (telefon, MP3 přehrávač apod.). Zadní strana šasi je vyhrazena zdířce footswitche volícího kanály a obsluhujícího looper, linkovému výstupu a nahrávacím konektorům propojujícím kombo se zařízeními fungujícími na platformách iOS/Android.

Koncový zesilovač o výkonu 15 W je napojen na reproduktor s průměrem 5.25 palců, vestavěná baterie by podle informací výrobce měla zvládnout až 9 hodin nepřetržitého provozu a plné nabití článku prostřednictvím adapteru trvá cca 2 hodiny. Česká cena komba Joyo DC-15S o rozměrech 25 x 19 x 23 cm a hmotností 4.2 kg se pohybuje těsně pod hranicí 5000 Kč, součástí dodávky je i footswitch, DC napaječ 15 V / 4 A, gumové nalepovací podložky a kabeláž.

Tagy Joyo Audio Joyo DC-15S

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY