Přejít k hlavnímu obsahu
The Rad Trads, foto: archív Mladí ladí jazz
The Rad Trads, foto: archív Mladí ladí jazz
redakce - St, 14.02.2018 - 12:00

Mladí se opět naladí jazzově, uzávěrka Jazzfruit se blíží

Duben plný jazzu se pomalu blíží. Devátý ročník festivalu Mladí ladí jazz probíhá od 6. do 30. dubna a nabízí zábavu věru opulentní. Hlavní hvězdou festivalu je americký pianista, varhanní mág, zpěvák a skladatel Cory Henry. Tento držitel tří Grammy vystoupí v Česku úplně poprvé 19. dubna v pražském Paláci Akropolis. Mezi další interprety patří například Submotion Orchestra, osmnáctičlenný techno orchestr VKKO nebo trio bubenického mistra Richarda Spavena.

Kromě pražských akcí nabídne festival také koncerty v regionech a dětské hudební workshopy v rámci programu Mladí ladí dětem. Proběhne také mezinárodní soutěž Jazz Fruit podporující jazzové talenty. A také ta by vás mohla zajímat.

Výherce mezinárodní kategorie Jazzfruit získá poukaz na nákup v prestižním obchodě s hudebními nástroji Kytary.cz v hodnotě 1 tisíc eur. Kapela umístěna na druhém místě obdrží produktovou cenu a třetí místo bude oceněno slevovým kupónem na nákup v kytary.cz. Výherce české kategorie Jazzfruit získá nahrávání alba v předním jazzovém nahrávacím studiu Svárov, ze kterého kromě nahrávky získá videoreportáž a budou mu vytvořeny profesionální promo fotky. Součástí ceny je pak i další PR podpora.

Podmínky soutěže jsou stejné pro české i zahraniční umělce. Do soutěže se můžete přihlásit do 16. března vyplněním přihlášky. Ze všech doručených přihlášek tým festivalu Mladí ladí jazz vybere tři kapely, které vystoupí na finálovém koncertním večeru 11. dubna v Jazz Docku před odbornou porotou. Hlavní kapelou tohoto večera bude skvělá newyorská kapela The Rad Trads.

Tagy Mladí Ladí Jazz Jazzfruit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY