Přejít k hlavnímu obsahu
Prago Union na festivalu vystoupí tak, jak ji ještě většina lidí neslyšela – v jedinečné show obohacené o trumpetu, saxofon, trombon a tubu svébytného „brass bandu“ Krotitelé dechů. | Foto: Mladí ladí jazz
Prago Union na festivalu vystoupí tak, jak ji ještě většina lidí neslyšela – v jedinečné show obohacené o trumpetu, saxofon, trombon a tubu svébytného „brass bandu“ Krotitelé dechů. | Foto: Mladí ladí jazz
redakce -

Mladí naladí jazz, slaví s Jazzanova i Prago Union s Krotitely dechů

Už v úterý 30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz tam proběhne velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném festivalu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé dechů.

„Festival je opět koncipován jako setkání s předními domácími i zahraničními formacemi, které jazz prezentují v jeho nejaktuálnější podobě s přesahy do mnoha jiných žánrů včetně elektroniky, funku nebo rapu,“ říká ředitel festivalu Jan Gregar. Stejně jako v předchozích letech bude program na Karlově náměstí živě přenášet Český rozhlas Vltava a bude jej moderovat David Brada, Jan Gregar, Marta Kloučková a Sára Vondrášková.

Mladí ladí jazz Open air je přístupný zdarma, ale je možné jej podpořit nákupem dobrovolné vstupenky. Více informací je k dispozici na www.mladiladijazz.cz.

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu. Po celém světě se v tento den konají různé koncerty a připomínkové akce. Open air na Karlově náměstí v Praze je každoročně největší akcí v České republice, jež se k Mezinárodnímu dni jazzu hlásí a zároveň prvním venkovním festivalem tohoto jara. Mezi účinkujícími se i letos objeví přední zahraniční soubory přesahující jazzové hranice.

Tagy Mladí Ladí Jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY