Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 28.01.2022 - 00:10

Mini zesilovače Joyo banTamP XL Meteor II a Tweedy

Značka Joyo rozšířila svou edici kompaktních kytarových aparátů řady banTamPxL o dvojici mini zesilovačů s označením banTamP XL Meteor II a banTamP XL Tweedy. Obě verze disponují koncovou Class-D jednotkou s výkonem 20 W a dvoukanálovou preampovou sekcí s nezávislým ovládáním pro každý kanál. Hlavy jsou postaveny na hybridní technologii, kombinující lampovou, tranzistorovou a digitální koncepci, díky čemuž se i při skutečně malých rozměrech těchto modelů podařilo zachovat poměrně dynamický a nosný zvuk, jehož kladné stránky se nejvýrazněji projeví s boxem osazeným reproduktory s vyšší citlivostí.

Preampová část, jejíž signálová cesta je ošetřena klasickou elektronkou 12AX7, je v případě varianty Meteor II vybavena samostatnými ovladači gainu, tónové clony a hlasitosti, kterým na hlavním panelu sekundují kromě nástrojového vstupu, síťového spínače a stavové diody také přepínač čistého a zkresleného kanálu Clean / OD  a switch aktivující integrovaný Bluetooth modul.

Na zadní straně šasi z ohýbaného plechu má své místo výkyvná anténa pro bezdrátový streaming, vstup footswitche volícího kanály, sluchátkový konektor, hlavní audio výstup pro boxy s minimální impedancí 8 ohmů a send / return sériově zapojené efektové smyčky, takže hráč může plně využít externí delay, reverb, modulace a další typy efektů, které při extrémnějším gainu většinou fungují lépe, když jsou zařazeny za předzesilovač.

Zatímco Meteor II, nabízející sound blízký britským aparátům Orange, vychází ze staršího provedení daného modelu, verze Tweedy je v portfoliu čínské firmy absolutní novinkou. Jak název napovídá, tato varianta osloví především příznivce čistého zvuku ve stylu vintage komb americké provenience. První kanál s transparentním projevem a bohatými basy doplňuje druhá větev s obvodem distortionu přecházejícím až do charakteru fuzzu.

Aparátek, jehož zvukovou paletu výrobce specifikuje výrazem „klasický rock a blues 20. století“, dostal na rozdíl od Meteoru další korekci Voice, která je opět řešena samostatně pro každý kanál a ovlivňuje středová pásma. Ostatní specifikace či konektivita jsou obdobné jako u Meteoru II, včetně napájení DC zdrojem 18V / 2000 mA.

Mini zesilovače Joyo banTamP XL Meteor II a banTamP XL Tweedy o rozměrech 163 x 110 x 140 mm a hmotnosti cca 1.2 kg nesou shodnou oficiální evropskou cenovku cca 170 eur. Součástí balení je firemní adapter s odnímatelnou síťovou šňůrou, footswitch, gumové podložky a dvojice jackových kabelů. Přikoupit lze i volitelné převozní pouzdro.

Tagy Joyo Audio Joyo banTamP XL Meteor II Joyo banTamP XL Tweedy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY